| anonim_4396 a întrebat:

Hello.Am si eu sa zicem o problema.Sunt rockeritza si sunt singura din clasa care asculta rock ( marog mai sunt fete din grupu meu care asculta rock da` ele mai asculta si Hip-Hop si se dau si pe stilu ptizi deci nu se pot numi rockeritze). Problema mea este ca eu am stat in doua grupuri : 1.grupu din cartier (de care m`am lasat, aveam numai cocalari in grupu ala) si 2.grupu din clasa ( de care nu prea sunt multumita, nu iesim afara sa ne distram sa facem gulme si chesii.Nimeni nu are un stil de rocker). Eu as vrea sa`mi fac prieteni rockeri da` nu stiu cum. Vreau sa merg cu cineva in Vama Veche la vara.Am cunoscut un tip da` el are deja grupu lui de rockeri si nu ma pot amesteca si eu.Acum sunt in a 7-a din nefericire simt ca sunt singura din clasa care vrea o gasca pe care se poate baza (adica cu care sa se distreze in cluburi de rockeri, sa mearga in Vama Veche sa stea cu vinul langa cap si chestii). Nu stiu cum o sa fie situatia mea cu scoala pana la anul cand voi da examenele si voi intra la un liceu. Iar la liceu 80% o sa fie pitzipoance pentru ca eu nu am norocu de a avea rockeri in clasa.Deci nu stiu cum sa`mi formez grupu meu de rockeri.Adica totii rockeri pe care ii cunosc (si acestia sunt din alte orase)au un grup cu care se distreaza.Si ma enervez cand vad multe pitzipoance ca stau cu un grup de rockeri iar eu nici nu am parte de asa ceva.

Ce`i care o sa dati raspunsri la panarama suneti niste GUNOAIE.

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Stiu cum ebatting eyelashes si eu am trecut prin asa ceva cand eram a 7a.ma rog, ca eu eram cu genu ala 'emo-scene' laughing si in toate grupurile in care eram erau si pitipoance.pana acum cand am ajuns la liceu,si mi-am schimbat cu totul stilul happy o sa vezi ca nu o sa te tina mult timp chestia asta cu 'vama veche,vinu, grupu de rockeri'winking crede-ma... Si daca tot in liceu la care vei intra, o sa fie 80% coca`s,te sfatuiesc sa-ti schimbi si tu stilul,,si sa nu mai fii atat de 'disperata' dupa a fi intr-un grup big grin. daca e sa-ti gasesti prieteni,iti formezi grupul tau pe parcurs,cu persoane pe care te poti baza,nu numai cu rockeri. Asa e si cu grupurile alea de care ziceai, ca in 'grupul de rockeri' apar si pitipoancele pentru ca stiu sa se distreze, si usor-usor se adapteaza si ele la stilul de rocker. happy sper ca ai inteles.b-bye.

| fevrier a răspuns:

Eşti dură tu... şi neînţeleasă se pare... fă-te emo.

| Scuturici a răspuns:

Nu-ti schimba stilul...pe parcursul liceului, cum ai spus, vor fi 80%pitzi, iar restul de 20% pot fi 5%/10%/15% rockeri sau un grup care te poate intelege chiar daca nu sunt ca tine.O relatie de amicitie nu se bazeaza pe stiulul de viata ci pe distractie, glume, pareri etc.

| EyesSad17 a răspuns:

Bai nu trebuie sa iti faci problema ca nu reusesti sa iti faci prieteni rockeri stii totul vine de la sine trebuie sa ai pe cineva care sa te bage in grupul respectiv sau sa iti faci un iubit rockar ca sa intri in grup si conteaza foarte mult atitudinea pe care o ai degeaba asculti rock sau te imbraci in rock daca stilul tau de gandire este ca o piti egal cu zero asa ca iti doresc mult succes la gasti si iti dau un sfat prietenesc ai grija cu cine te imprietenesti

| MariaStancu a răspuns:

Buna Roikiiii! Si eu sunt tot a-7-a si tot asa sunt rockarita. Si eu am avut probleme cu asa ceva dar am acceptat s persoane care au alt stil deoarece ma intelegeau si ma acceptau asa cum sunt. Pe langa ei mai am eu grupul lui fratele meu. Ma inteleg foarte bine cu cei de acolo. Si ei sunt rockari dar tot l-au acceptat si pe fratele meu. Eo iti voi fi prietena si asa la departare dar vreau sa ti minte sfatul acesta: nu judeca pe nimeni dupa stilul tau si fi prietena cu totiwinking si apropo cand mergi la vama veche sa ma iei si pe minewinking