| biancaelenatanase a întrebat:

Hello! Fetelor, ce părere aveți despre absorbantele Always? Am purtat azi noapte și deja m-au iritat foarte tare. E efectiv numai plastic.

Acum as vrea sa folosesc Bella, mi s-au părut mult mai moi și nu m-au iritat.

Voi ce părere aveți?
Folosiți Bella?
Daca da, ce semnifica fiecare culoare de pe ele (albastru, verde, galben etc)?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit doar Always dintotdeauna şi, în general, nu mi se întâmplă să mă irit.Mai păţesc,dar destul de rar,atunci când,dintr-un motiv sau altul, nu apuc să mi-l schimb la timp.
Eu folosesc de câţiva ani Always Ultra Night (şi în timpul zilei chiar dacă sunt pentru noapte)în primele două zile din cauză că am un flux abundent, iar absorbantele din gama asta sunt mai lungi decât celelalte şi mi se pare că absorb mai bine.Mi se întâmplă de multe ori şi pe ăsta să trebuiască să îl schimb chiar şi după o oră. După ce trec primele două zile, iar fluxul se diminuează, folosesc Always Ultra Normal Plus.Mai demult am încercat să folosesc şi Always Maxi,dar nu mi-a plăcut pentru că era prea gros şi incomod.
Always ştiu că are şi o gamă pentru piele sensibilă parcă, Always Sensitive Soft Like Cotton, ai putea încerca, eu nu ştiu cum e.
Orice ai alege, să îl schimbi la maxim 4 ore, doar noaptea să fie o excepţie.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Eu folosesc doar always de 10 ani și nu m-am iritat niciodată. Te irita dacă îl ții prea mult.
Celelalte nu prea mi plac pentru ca au multă vata deasupra și rămâne peste tot

| zurick a răspuns:

Folosesc Bella de ani mulți din același motiv.Nu văd vreo diferență între culorile de zi, eu îl folosesc pe cel mov.