| MariusNWM a întrebat:

Hello! Nu stiu ce sa fac, unde sa dau dupa ce termin clasa a 8-a! Ma gandeam sa dau la UMAN, dar dupa trebuie si facultate daca vreau ceva bun si nu prea vad ce sa aleg dupa.Ma gadeam si la alte profiluri unde dai e electrica, mecanica, cred ca-i Profesionala si chiar nu stiu unde sa dau.Un sfat cei care sunteti mai mari?

1 răspuns:
| IonutR1 a răspuns:

Depinde si ce materii iti plac tie. De preferat este sa te duci undeva unde crezi ca e mai bine pentru tine si unde te vei simti cat mai bine in liceu deoarece cineva care a terminat Liceul de Mecanica poate la sa dea la o Facultate bazata pe informatica, asa ca nu ai de ce sa iti faci probleme. Bafta la examen pentru anul acesta!