| iJustWannaDance a întrebat:

Hello!

O sa am curand un fratior sau o surioara (e surpriza), iar mama ma lasa sa aleg eu numele.

Nu as vrea sa fie un nume foarte comun, asa ca spuneti-mi si mie niste nume care ve plac cel mai mult.

:X multumesc!

Răspuns Câştigător
| karolina_4831 a răspuns:

DACA E FATA : Ana Katherina ( asa o cheama pe nepotica mea.si mi se pare un nume bine ales ), Andrada, Andra, Karolina, Clara, Karola ( ca pe mine), Sandra, Bianca, Lorena ( numele care l-as fi vrut sa il am.)... si sa ii pui si un nume sfant gen : Elena sau Ioana. Evita "maria/vasilica/daniela". majoritatea se plang de numele sfant de genul.

DACA E BAIAT :, Alexandru, Laurentiu, Sergiu, Stefan, Robert, Razvan, Radu, Denis. Iar ca nume sfant GEORGE sau ANDREI...

sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor.happy

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Alegerea unui nume la un copil nu este o joaca! Acel nume il reprezinta de la nastere si pana moare, asa ca:
1.trebuie sa-i cauti un nume romanesc (pentru ca suntem romani in primul rand)
2.numele sa fie scurt-->asa nu va mai avea porecle sau alte nume derivate dintr-un nume lung
3.numele sa aiba un sfant-->se va bucura de 2 ori pe an de ziua lui/ei

| Monna a răspuns:

De baiat: Robert, David, Roland, Stefan.
De fata : Mirabela, Monica, Mia, Teodora.
Astea imi plac mie.

| Iuuuliiia a răspuns:

Heeii happy
Fete : Lavinia, Izabela, Maria, Denisa, Teodora, Ana, etc.
Baieti : Sebastian, David, Andrei, Paul, Bogdan, Marius, etc happy

| Sabrina25 a răspuns:

Hei buna, nu vreau sa comentez despre ce a scris mai jos respectiva cu nume romanesc sau etc mi se pare o aiureala...sunt deja comune.la fete prefer Coraline,Clara, Georgia,Anastasia,Teresa, si la baieti:Cristopher,Micael,Roberto, Sergiu, Tony.etchappy sper sa faci alegerea buna