| Rallu_2412 a întrebat:

Hello :* Pai. Eu sunt la prima relatie, adica e pentru prima daca cand am un prieten, e super. Bun nu asta e idee noi suntem de 2 saptamani si acum deja numai ma pot ascunde de mama mea. As vrea sa ii spun dar nu stiu. Cateva idei si sfaturi. Funda :X:*

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! Odata cand o vezi mai bine dispusa, intreab-o daca puteti vorbii ceva doar voi 2. Probabil va zice da, atunci spune-i:
"mama, ce parere ai, la ce varsta ti-ar convenii sa am un prieten? ei pai... la mine timpul ala a venit, imi place foarte mult de un baiat si lui de mine, acum suntem impreuna de 2 saptamani si ne intelegem super. Am vrut sa-ti spun ca sa stiu parerea ta!"
Sper ca ti-am fost de folos!:*
Mult succes si o relatie de lunga durata cu cat mai putine certuri si cat mai multe bucurii impreuna!happy O zi buna iti doresc!happy

8 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Pai poti sa bati apropoul intr-o zi ca ce ai zice daca as avea un iubit? Vezi ce iti raspunde si in functie de raspuns spune-i. Daca totusi nu e de acord eu zis ca ar trebui sa mai astepti cu vestea. Bft!kiss

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Mama ta trebuie să fie infromată de prima ta relație sentimentală. Ea îți va da sfaturi folositoare dar cu toate astea îți va spune și că băieții sunt uneori hoți.
Nu trebuie să îți fie rușine sau jenă să vorbești cu mama ta. Ea ta va înțelege indiferent de situația în care te aflii.

Sper că te-am ajutat!
O relație cât mai frumoasă!
Numai bine!

| Ciprian a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa o faci sa inteleaga ca esti indragostita de un baiat.

| buterfly a răspuns:

Pai nu stiu care e relatia ta cu mama tabig grin...Dar oricum eu zic sa o iei cu incetul adica sa nu i spui din prima ca ai prietenwinking spune-i ca tot vb cu un baiat la tel si pe mess etc si dupa un pic de timp spune-i ca sunteti impreuna asta daca sti ca poate nu ar reactiona foarte bine daca i-ai spune din prima.
Dar daca crezi ca o sa aiba o reactie buna atunci poti sa-i spui direct ca ai prieten si ca va intelegeti foarte bine!:X
Ca sa prinda incredere poti sa il prezinti si asa nu cred ca o sa mai aiba ceva impotriva.winking
Succes!:*

| Anita20Peace a răspuns:

Pai...incerca sa vorbesti cu ea explicandu-i totul! Sigur te va intelege.Succes!

| hax0r a răspuns:

Nu ar trebui sa fie nici o problema atata timp cat folosesti metode anticonceptionale eficiente."nu stii sa-i spui" sau nu stii sa te exprimi? mimeaza in cazul asta

| Heath a răspuns:

"Mama, mai tii minte povestea aia cu Iisus si cu MM? Cred ca o traiesc pe viu!"

| Iustik97 a răspuns:

Paaaiii, ar trebui sa-i spui mamei tale ca te-ai indragostit de un baiat[lauda-l si tu...]si ca esti impreuna cu el.ea ar trebui sa inteleagaca esti la prima relatie si ca ai nevoie de sprijin