| Sunshine31 a întrebat:

Hello TPU! As vrea sa dau jos cateva kg si as vrea niste sfaturi si idei sanatoase dupa care sa nu ma mai ingras la loc sau mai mult. si SPORT ce sa fac? multumesc happy

Răspuns Câştigător
| InsaneAciD a răspuns:

Păi,dragăă Sunshine...eu una am slăbit 5 kilograme în mai puţin de o lună. Mult mai puţin.Adevărul e că am câteva probleme de sănătate şi iau medicamentesad
Cum am slăbit? Nu mâncam mult... mâncam foarte puţin şi rar...nu te ambala săă te bagi la vreo dietă sau ceva deoarece aceasta îţi va dăuna grav sănătăţii.Metabolismul tău va avea un ritm haotic şi nu îl vei mai putea controla.
Sport, mişcare, acestea pot fi transformate uşor în activităţi "Funny".
Nu te juca cu săntatea ta:-s.Fă mişcare cât mai des.Consumă în general fructe...freşte-te de ciocolate sau alte dulciuri din plin.Nu mânca mult ţi des.:] Sper că te-am ajutat...:*

| Sunshine31 explică (pentru InsaneAciD):

Nu,nu vreau diete drastice ca sunt contienta ca imi stric sanatatea. si am inteles ce zici, dar spune-mi si cam ce sport sa fac? in afara de mers mult pe jos si etc..acuma ca e mai frig, sa fug pe afara, hmm..asa si asa:p dar altceva? ce merge bine? happy

9 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Sport:kangoo jumps fiindca sa vede dupa aprox o luna ca musculatura e lucrata( si eu am facut)
nu te infometa, mananca la aceleasi ore in fiecare zi si nu mai manca asa multe dulciuri

| Marius1985 a răspuns:

In primul rand fa sport. Daca nu faci acum, orice este bun, mersul la o sala, aerobic, alergari in aer liber, saritul coardei, orice. Apoi, curatat-ti dieta, nu manca prajeli, dulciuri si paste fainoase, incerca sa mananci cat de multe legume poti si peste. Importante ste sa evti ce spuneam mai sus, orice este prajit, dulciurile si orice contine faina. Si poti folosi si unele arzatoare d egrasimi ca sa te ajute, precum ultraslimul: http://track.ultra-slim.ro/product/Ultra-Slim/?pid=121&uid=1419 dar niciun supliment nu o sa functioneze daca nu faci sport si nu mananci cum trebuie. Bafta multa!

| JungleFish a răspuns:

Insanity!

| Sunshine31 explică (pentru JungleFish):

Si unde gasesc pe net? ai ceva site-uri?

| JungleFish a răspuns (pentru Sunshine31):

Normal ar trebui cumparat...dar poti sa scrii in pe google numele si iti da video...gasesti tu
Asta e calendarul : http://www.docstoc.com/docs/26255919/Insanity-Workout-Calendar---PDF
Si ca sa te motiveze [pentru ca e foarte greu] : http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8

| Sunshine31 explică (pentru JungleFish):

Tu ai incercat?

| JungleFish a răspuns (pentru Sunshine31):

Eu sunt in ziua a 6a. Am inceput de Luni.nu se vede inca o diferenta dar ma simt foarte bine. Nu pot face tot de zice Shaun T pentru ca e extrem de obositor dar abia astept sa mai treaca o sapt 2 sa se vada o diferenta.
Nici nu ma astept sa se vada o diferenta din prima sapt pentru ca daca slabesti repede de ingrasi repede la loc. Oricum merita sa incerci.

| Draghiceanu_Loris_1980 a răspuns:

Alerga in fiecare zi cate 1 2 km si slabesti sigur intro saptamana un kilogram doua