| PanteraRozz a întrebat:

Hello TPU!
A venit cea mai buna prietena a mea din Belgia si sta 2 saptamani big grin
Dati-mi idei de ce putem face in acest timp whistling, tinand cont ca avem 13 ani big grin
Fundă!

Răspuns Câştigător
| Tzupy a răspuns:

Avand in vedere ca e vara si frumos afara puteti face :
1. sa mergeti in parc
2. sa mergeti la shooping
3. sa inotati
4. barfiti
5. iesiti la concerte
6. jucati carti
7. ascultati muzica
8. puteti face o lista in care fiecare scrie ce ii place cel mai mult
9. poze
10. puteti sa vb despre prietenii vostrii
11. puteti citii revistele voastre preferate
Bineinteles ca trebuie sa o intrebi si pe prietena ta ce vrea sa faca happy
12. Sa ii arati orasul big grin
Sunt ft multe chestii de facut da nu prea imi vin in minte acum big grin funda?

1 răspuns:
| maria_2953 a răspuns:

Uau ce tare, nu credeam ca mai trece cineva prin ce trec eu(aproape).
Si eu am o prietena care sta departe si nu ne vedem decat odata pe an, vara.Tot anul ne facem planuri despre ce vom face cand ne vom vedea.
Hai sa iti spun cateva idei:
-Faceti o poza impreuna, duceti-va la un photo si imprimati poza pe doua tricouri pe care apoi sa ii rugati pe prieteni sa le semneze si pastratiile amintire.
-Faceti-va poze in diferite ipostaze(singure sau amandoua) si in diferite pozitii(veti avea poze noi pe hi5 tot anul)
-Faceti-va machiaje si unghiile cu noante diverse, apoi machiati-va una pe cealalta.
-Mergeti in oras, ii poti arata prietenei tale toate magazinele care iti plac, ea isi va face o garderoba a la Romania si tu iti vei schimba lucul.
-Probati tinutele mai vechi si confectionati impreuna accesorii pe care sa le atasati pentru a da o fata noua unei haine veci.
-Va puteti da sfaturi una alteia despre cum sa va schimbati hainele(gen sa iti faci franjuri la pantaloniii scurti sau sa iti tai blugii in stil retro)
-Dar cel mai tare ar fi sa va faceti un jurnal video cu ceea ce faceti in fiecare zi.
Cred ca e super ca sunteti impreuna asa ca sper ca v-am ajutat ca sa aveti un timp cat mai placut.