| anonim_4396 a întrebat:

Hello. In 2 saptamani si ceva plec la mare cu cea mai buna prietena a mea si cu parintii mei. Problema este ca ai nosti n-o sa ne dea prea multi bani cat stam acolo si as vrea sa imi dati si mie niste idei, cum pot sa fac rost de bani repede?( am mai putin de 15 ani )
Raspundeti repede, va rog.

4 răspunsuri:
| Ionut_8418 a răspuns:

Cand plecati la mare, si in ce zona. Merg si eu, si poate nu o sa mai aveti nevoie de bani.

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaDeutzaaa a răspuns:

Cel mai cinstit mod de a face bani este pur si simplu sa ajuti! Poti sa o ajuti pe mama la spalat vase, poti sa dai cu matura(aspiratorul prin casa), poti sa mergi pe la bunica sa o ajuti in gospodarie(la animale), poti ajuta niste batranei sa treaca strada, poti fi babysiter daca eventual ai un var, nepot mai mic. Familia ta vazand ca esti dispus/a sa faci aceste lucruri teva recompensa.

Sper ca ti-am fost de ajutor si poate imi dai si funtita:d

pupici:*

| cretzu94 a răspuns:

Poti fura telefoane, papuci, tricouri, sepci de pe plaja sau daca nu vrei asta poti vinde "namol si piata de baie" laughing