| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU, am un coleg de clasa care pot spune ca este in top 3 persoane nesimtite si prost crescute din lume ( da, da asa ceva rar ). Eu nu ii permit glumele lui proaste si mistourile si el si-a dat seama de asta, NU POT SA IL SUPORT DELOC. Ma vorbeste si pe la spate foarte urat si nici macar nu ma cunoaste. Eu incerc ca ma stapanesc, sa nu am o iesire nervoasa si sa fac o criza in momentele alea, dar nici nu vreau sa par fraiera ca nu zic nimic. Pana acum m-am "luat in gura cu el" cum se zice. Nu stiu ce sa mai fac, il evit, nu vorbesc cu el, nici nu il salut pe strada pentru ca serios chiar este sub orice critica. Ce sa mai fac? ( si sa nu imi spuneti sa il las in pace si sa imi vad de treaba mea, pentru ca ganditi-va putin. el sa faca mistouri si asa in clasa, ceilalti sa rada si eu sa nu zic nimic ). Momentan nu vreau s aiau legatura cu dirigintele, dar daca o sa sara calul cred ca o sa o fac. Voi ce ati face in locul meu? Un sfat?

Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Pai o idee ar cam fi urmatoarea:
Daca ai o imprimanta acasa si ceva banuti pentru a printa minim 100 de pagini cu un mesaj Cel mai Barfitor si Nesimtit Baiat si apoi sa il distribui ar fi marfa: Important ca macar unul sa ajunga la el, ori macar sa stie ca tu ai facut acest lucru se va simti jignit si * Facut de Rasul Scolii* 2. Ar fi super sa il poti filma cand te vorbeste de rau pe tine ori pe alti colegi si sa postezi filmarea pe profilul lui ori profilul prietenilor lui :*. Nu mereu Razbunarea este Arma Prostului pentru ca eu de exemplu nu las nimic neplatit si daca cineva imi greseste plateste pana la ultimul banut cu s-ar spune. Nu poti fi si cum indiferenta pentru ca pana la urma urmei este vorba despre persoana si demnitatea ta, si de ce cineva sa isi bata joc de tine daca nici macar nu te cunoaste?
Cu Drag Roibu Constantin!

| SuntFataa a răspuns (pentru Constantin_Roibu_1994_T7BK):

Suntem colegi de clasa, ne stim, dar el mi-a cunoscut doar partile arogante pentru ca el acele parti le-a stimulat la mine, numai acele parti le-a scos la iveala prin comportamentul lui

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns (pentru SuntFataa):

Pai draga mea ai 2 optiunii:
Fie te imprietenesti cu el de fatada pentru a scapa de ironiile lui fie incerci sa devi si tu rea dar mult mai puternica ca el