| AdrianaL30 a întrebat:

Hello TPU! Forma fetei mele este patrata, si nu-mi place deloc...desi multi mi-au spus ca e ok,si ca nu trebuie sa fiu complexata, mie tot nu-mi place.Imi spuneti va rog niste trucuri ca sa o pot face sa para mai ovala?

Răspuns Câştigător
| Ironicnαme a răspuns:

Uite, și eu am faţa pătrată. Crede-mă, nu mă plâng pentru că... eu mă simt bine așa. Revenind la întrebarea ta, nu ai ce trucuri să folosești pentru că nu există, decât operaţiile acelea estetice care le urăsc eu.laughing Eu zic să te împaci cu gândul și să te iubești așa cum ești tu. :*

7 răspunsuri:
| Ironicnαme a răspuns:

Fiecare om este frumos în felul său. De ce ai vrea să fii ca celalte fete care au faţa ovală? Cu ce te face mai frumoasă, cu ce te schimbă dacă ai faţa mai ovală?! Ești frumoasă, drăguţă, așa cum te-a făcut maică-ta. Deci nu-ţi mai bate capul cu prostii de genul.

| AdrianaL30 explică (pentru Ironicnαme):

Mersi de sfat, dar e o diferenta cand vezi o fata ovala, frumoasa, careia i se potriveste orice tunsoare, si cand vezi o fata de forma patratoasahappy

| AdrianaL30 explică (pentru Ironicnαme):

O sa-ti urmez sfatulhappy mersi :*

| Ironicnαme a răspuns (pentru AdrianaL30):

Uite, și eu am faţa pătrată. Crede-mă, nu mă plâng pentru că... eu mă simt bine așa. Revenind la întrebarea ta, nu ai ce trucuri să folosești pentru că nu există, decât operaţiile acelea estetice care le urăsc eu.laughing Eu zic să te împaci cu gândul și să te iubești așa cum ești tu. :*

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici cum sa iti conturezi si luminezi fata cu machiaj

http://www.sfaturilemariei.com/......chiajului/

| Tania4172 a răspuns:

Vai de mine.Cum sa fi complexata? Si eu am fata patrata si cred ca e lucrul care imi place cel mai mult la mine, daca vrei neaparat sa ai linii ale fetei mai dulci poarta parul desprins usor ondulat si ca sa acoperi fruntea(majoritea persoanelor cu fata patrata au si fruntea mai mare)fa-ti un breton pe o parte in nici un caz unul drept.Asa vei distrage atentia de la forma fetei

| Re7eKEvilzCs a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa ii faci, dar eu zic sa nu te stresezi fiindca intr-o zi va veni si baiatul care te va placea

| AdrianaL30 explică (pentru Re7eKEvilzCs):

Nu e vorba de baieti neaparathappy