| TeooQrr12 a întrebat:

Hello TPU!
Va rog ajutoooooooor! Am nevoie de un tratament pentru ten acneic. (nu am foarte multe cosuri dar incep sa imi apara si m-am saturat).
Stiu ca o colega avea un tratament care ii facea fata portocalie dar intr-un final a scapat definitiv de cosuri...cine stie despre ce crema este vorba? cum se numeste tratamentul? Va rog ajutati-ma! Ce tratament sa fac? HELP!

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu te joci cand vine vorba de tenul tau, nici sa nu te dai cu creme dupa ureche. Am doua prietene, una dintre ele s-a dat cu un fel de creme pentru acnee si i-a disparut, asa ca a incercat si cealalta si stii rezultatul? Celeilalte fete i-au aparut foarte multe cosuri si si acum are inca probleme de la crema aceea. Iti sugerez sa consulti un dermatolog bun, incearca sa nu mergi prin spitale ca nu rezolvi nimic. Si eu aveam probleme cu acneea dar am fost la un medic extrem de bun, mi-a dat mai multe creme, ceva masca de exfoliere etc etc, si mi-a trecut, acum nu mai am probleme. Consulta un medic, vezi tu, fiecare suntem diferiti, iar ceva ce face bine unei persoane poate sa reactioneze negativ la tine. Bafta! happy

| Hace a răspuns:

Poti incerca Zineryt si o seara sa te sp-eli cu Nivea 3 in 1 total efect. Incearca sa nu iti mai incarci tenul cu fond de ten. Aplica doar o crema hidratanta (de preferat pe baza de apa). Numai bine happy

| TeooQrr12 explică (pentru Hace):

Eu nu ma machiez absolut deloc. Sunt naturala ..problema e ca nu stiu ce sa mai fac sa scap de cosuri crying Am vazut la o colega o crema care ii facea fata mai portocalie dar acum nu mai are absolut nici un cos pe fata, ai idee despre ce e vorba? (nu cred ca e fond de ten din moment ce i-au trecut toate cosurile). Multumesc happy.

| cffc a răspuns:

Sucul natural din lămâi te va ajuta. Scurgi o lămâi și aplici sucul pe față, te va ustura dar te va și ajuta.

| Paulyynapau a răspuns:

Du-te la doctor de piele si o sa iti explice el ce tratament e bun pentru pielea ta etc...