| bettyatomic a întrebat:

Hello. voi ce ati face daca ati vrea sa dati la facultate,doar ca mama voastra va spune foarte clar "din vara, la munca!"?
pana sa fac 18 au spus ca ma tin in facultate,dar dupa, mama pur si simplu mai ca ma indemna sa ma las de liceu ca sa lucrez, doar pentru ca si ea lucreaza.

1 răspuns:
| MrSnow a răspuns:

Trebuie să vorbești cu părinții tăi că dorești să mergi la facultate și vrei să faci ceva mai bun pentru viitorul tău, că ai timp să muncești toată viața, vrei doar să înveți pentru a-ți construi un viitor