| Lora1 a întrebat:

Help! Am doua prietene care ma-u invitiat sa mer cu ele in parc de distractii....in aceeasi zi in caesas ora si nu stiu cu care dintre ele sa meg prietenele mele nu se inteleg una cu alta sunt certate de mult timp iar daca eu merg numa cu una se supara cealalta! Bea mi-a fost prietena toata vara dar ea mai merge cu cineva iar Veri nu are cu cine sa megara si am fost certata cu ea jumate din vara dar mam impacat ce ea! ce sa fac cu cine sa merg! Eu una as merge cu Veri tp ca nu vreau sa steie toata seara singura iar eu sa ma distrez...dar problema e ca am fost cu ea si anul trecut iar cu Bera nu am fost niciodata! Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Eu as zice sa iesi azi cu Bea, dar maine sau cat de repede posibil sa iesi si cu Veri.Trebuie sa impaci si capra si varza.E bine sa iti tii prietenii langa tine.Sa ii spui lui Veri adevarul si sa ii zici ca nu o lesi balta ca veti iesi cat de curand.Bafta! :*

| JustMe6378962 a răspuns:

Te duci singura, sau cu familia! Daca nu se inteleg atunci nu trebuie sa mergi cu niciuna! Sau daca vrei, poti sa le spui amandurora sa vina si sa le impaci! Trebuie sa discutati!

Răspuns utilizator avertizat
| Rallucha11 a răspuns:

Buna! vorbeste cu ele! explica-le si lor ce ai zis si tu aici!tongue daca tu ai merge cu Veri apoi du-te cu Veri! Daca iti sunt prietene adevarate te vor intelege! bafta!