| TeoDrop a întrebat:

Postez din partea unei prietene : Help! Dati-mi si mie un sfat, va rog! Deci, eu iubesc un baiat foarte mult.Am depasit faza cu "il plac" din vara.Noi(eu si el) ne-am cunoscut pe 29 martie in Herastrau. El mi-a cerut numarul si I l-am dat, mie placandumi de el de cand l-am vazut.La inceput a fost doar atractie fizica, dar dupa aceea am inceput sa tin la el foarte mult.Am inceput sa iesim etc, intr-o zi l-am adus la mine in cartier sa ne plimbam pe aici.Am dat de niste colegi de la alta clasa (mai mici cu un an) care s-au luat de el.Aceasta "cearta" dintre prietenul meu si ei a durat toata relatia noastra, bineinteles ca din cauza lor ne-am despartit. El m-a intrebt, dupa o luna, daca vreau sa ne impacam, iar eu nu stiu de ce l-am refuzat.Toata vara a fost ok, imi era dor de el dar imi trecea in maxim cateva ore, dar de cand a inceput scoala.

Răspuns Câştigător
| Coccco a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.
eu umblu cu un baiat de 1 an jumate.
Si au fost multe faze din astea...
si am zis ca ii mai bine sa nu bagi in seama ca nu are rost. Incearca sa vb cu el si sa lamuriti situatia...ca gura lumii poate sa zica ce vrea, pentru ca DRAGOSTEA INVINGE intotdeauna... ast sa imi spui cum a fost poate te mai pot ajuta cu ceva:*. funda?

1 răspuns:
| Clauditza21 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuia sa il refuzi din pricina asa zisilor "prieteni" sau "colegi", daca il placi si el te place nu vad de ce n-ati fi impreuna.Relatiile de durata sunt acelea care nu tin cont de rautatile celor din jur.Cauta-l si spune-i ca ai gresit si ai vrea sa continui relatia, nu te lua dupa gura lumii ca nu merita.In general nu trebuie sa ii lasati pe altii sa se bage in relatia voastra.Succes