| Insurgent a întrebat:

HELP! E O URGENTA!
Nu de mult timp a inceput sa imi placa Emo din ce in ce mai mult, ba chiar m-am taiat cu lama.Nu se intampla nimic rau totul era normal, insa acum cateva zile mama unei prietene de ale mele a fost sunata de catre un 'anonim'(din moment ce suna cu necunoscut si nu vroia cu nici un pret sa spuna cine este). Dupa voce era o femeie nu stiu cam de ce varsta insa nu era fata, a inceput sa o ameninte ca ma va spune la maicamea pentru ca m-am taiat, si ca nici nu ne asteptam cine este.Mai spunea ca are niste poze cu mine cand ma taiam, dar nu cred ca e posibil, din moment ce eu nu am facut poze cand ma taiam, si nu faceam asta intr-un loc public.Imi e foarte teama habar nu am cine poate fii si mai ales de ce vrea sa faca asta, spune ca stie totul despre noi si ne urmareste, insa un lucru nu inteleg, spune ca stie totul despre noi insa de ce nu stie unde stau si numerele de tel ale parintilor mei...in fine va rog ajutati-ma daca mama mea v-a afla o sa am mari mari probleme! HELP ME PLZZ!

11 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! draga mary cand mai suna spune-i asa du-te la macat in... cu amenintarile tale si da-i nr ocupat si spune-i ca daca nu te lasa dai nr la politie. oricum daca cumva le spune parintilor tai este cuv lui/ei inpotriva ta nu o sa il creada pe el /ea mama ta laughing pe mama a sunat-o unu si a sp ca a gasit asupra mea droguri si tigari si bautura alcolica si ma da la politie m-am i-a spus sa se duca sa se joace cu masinile fi sigura ca nici mama ta nu o sa ai creada big grin pa.

| unione a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte de a face imbecilitatile astea la consecinte... Auzi, sa se taie cu lama, ai observat cocalarii aia de vreo 50 de ani care au mainile taiate cu lama de cand au fost in puscarie? E mai frumoasa o mana taiata? Reveniti-va odata din viata asta imaginara in care traiti... Ei, acum o bataie buna la popoul gol e chiar meritata. Ca sa nu te mai mutilezi gratuit pe viitor

| Insurgent explică:

Am nevoie cat mai repede de ajutor, va rog spuneti ceva inainte sa fie prea tarziu...

| Insurgent explică:

Mai aveti si alte variante? oare cine ar putea fii si cum as putea sa'mi dau seama? mersii la cei care rasp:*

| Insurgent explică:

Si nu ma mai tai... a fost doar ceva pe moment, pur si simplu numai stiam ce sa fac si mi-a trecut ideea asta prin cap, iar acum s-ar putea sa am probleme daca nu descopar cine e acea persoana...

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu mai fa prostia sa te tai cu lama.Nu ai alte treburi mai importante decat asta? Esti tanara, ai toata viata inainte, lasa prostiile pentru ca tie iti faci rau si daca afla ai tai nu e bine.
Probabil ca "anonimul"care a sunat-o pe mama prietenei tale e chiar prietena ta, poate nu e asa dar... e o varianta, daca zice ca stie tot.
In orice caz mie mi se pare o prostie curentul emo.Gaseste-ti alte ocupatii, asculta muzica si gandeste pozitiv.

| emchristina a răspuns:

In primul rand ai facut o tampenie. da gandeste-te ca cel care zicea ca te cunoaste asa de bine poate fi oricine. poate ai ceva dusmani gandeste-te bine poate fi cineva care te invidiaza. si nu mai fa prostia aia. daca parintii tai afla macar incearca sa dovedesti contrariu.si gaseste-ti alte ocupatii ii cel mai bine pentru tine. succes

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Uite faptul ca te comporti ca o persoana emo nu mi se pare ceva ciudat eu sunt emo nu imi pasa ce spune lumea despre mine si nici nu imi va pasa vrodata chestia cu pozele o spune doar pentru a te speria iar in cazul in care parinti tai alfla incearca sa le explici tot ce s-a intamplat daca vr a mai vb cu mine id meu este iza_felina

| CiuFix s.a luat de pokemoneala a răspuns:

Buna! stiu cum este! si eu ma tai cu lama...si ink nu a aflat mama.
Eu daca as si in locul tau i-as spune unei persoane adulte dar de incredere(amic secret). I-as axplica totul, iar cand te va mai sunta acea pers sa raspunda "amicul tau secret" si sa se dea drept mama ta. Pers ai va spune ei totul ( daca asta are de gand ), daca nu se va retrage...iti garantez ca va merge! pup dulche...

copil_fara_suflet_666
id mieu... daca vrei
ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot nu inteleg de ce te tai cu lama? Te ajuta la ceva? Te face sa te simti mai bine? Nu sunt intrebari puse cu rautate si din pura curiozitate. thinking
Acum referitor la problema ta, in primul rand daca mama ta are incredere in tine, iti dai seama ca nu o sa bage de seama ceea ce spune respectiva, mai ales ca banuiesc ca e o necunoscuta.In al doilea rand daca afla si o sa-si dea seama ca-i adevarat, nu stiu explica-i de ce ai ajuns la chestia asta cu lama, oricum sigur este un motiv pentru gestul acesta.
Sfat:Nu te mai taia cu lama, am destui amici emo care au avut destule probleme legate de familie si de alte lucruri si nu au recurs la asa ceva.

Sper ca ti-am fost de ajutor si numai bine happy!

| artezy a răspuns:

Oare cum ar fi sa-ti increstinezi viata ...eu am fost Satanist Urbanic si am avut o viata destul de urata dar m-am intors la Hristos unde este viata si este singurul care te poate ajuta "Fi credincioasa pana la moarte si el iti va da cununa vietii"