| Kidu a întrebat:

Helpstraight face
M-am certat azi atat de tare cu prietena mea si cica eu am fost de vina, si mi-a zis niste vorbe atat de grele care m-au ranit profund, plang intr-una, nu stiu ce sa mai faccrying

12 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Tot ce poti face e sa fi tare!
Ceea ce nu inteleg este de ce te acuza

Nu dispera o sa redeveniti prietene chiar daca dupa impacare nimic nu va mai fi la fel.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Iesi la aer, plimba-te oleaca... si apoi analizeaza situatia.
Care a fost motivul? Ce i-ai zis tu? Ce ti-a zis ea tie?
Si eventual, concentreaza-te asupra rezolvarii, nu a problemei, e si mai bine!
Spor!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca ai tras concluzia ca ai gresit, e bine sa ceri iertare prietenei tale dar decizia este a ta.

| oz a răspuns:

Sa nu mai plangi...sau plangi, ca e de rau.Prietena ta... a spus ca tu ai fost de vina, si ai fost? cum sa iti spun eu ce sa faci... daca nu stiu situatia... e corect asa? nu... poate tu ai fost de vina si ea avea dreptate...sau poate nu.
lasa ca va impacati... iar va certati... iar va impacati.

Morala care este? nu mai tu stii ce e bine pentru tine si ce nu. daca gresesti nu mai poti da vina pe nimeni... tu faci tu tragi...asa ca( )calmeaza-te si vezi cum rezolvi problema...lasi de la tine lasa de la ea.Sa strici o prietenie dintr-o prostie e foarte usor... dar sa faci una...acolo...acolo e "prietenia"

| viatadecacatt a răspuns:

Ca sa vezi si eu sunt certata cu prietena mea de vreo 3-4 zilestraight face
"secret" are dreptate! asta mi-a facut si mie prietena mea.acum ca are prietene noi numai are nevoie de mine.

| Kidu explică:

Am plecat, lasand-o sa-si astepte prietenul singura, si ala nu mai venea de jumate de ora, si tot ii ziceam hai sa mergem si nu voia.nu stiu cat de corect am procedat, dar acum mi-a zis ca oricum ar fi fost eram doar o amica pentru ea, si tot pe el l-ar fi ales, orice ar fi fost.

| Tabii. a răspuns:

Cere-ti iertare si spune-i cat de mult tii la ea si nu vrei sa te certi cu ea deoarece ti-e ca o sorawinking

| Tabii. a răspuns:

Poate ea este genul de fata care daca apare o fata noua isi lasa prietensa ei la o parte asa e si cu iubitul ei te-a lasat pe tine si isi va da seama ca a gresit si o sa ii para rau

| angella1972 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca a avut si ea o zi mai proasta, poate nu s-a simtit bine, dar uneori fetele au marele efect ca spun vorbe pe care le regreta imediat ce au zburat.sunt sigura ca si tu ai patit-o. dar daca e prietena ta, sun-o maine dimineata sa vina la tine la o cafea si purtati-va ca si cum nimic nu s-a intimplat. o sa discutati in alta zi despre ceea ce s-a intamplat, si-o sa va amuzati atunci impreuna de cele spuse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai nevoie de o perioada de timp, in care sa-ti revii dupa soc...in timpul asta trebuie sa analizezi problemele datorita carora v-ati certat, si daca ajungi la concluzia ca tu ai gresit, ar fi bine sa-ti ceri scuze...si eu am patit ceva asemanator, doar ca ambele am fost vinovate da eu am jignit-o ft tarebig grin(trebuie sa fiu sincerahee hee)si mi-am cerut scuze si ne-am impacatwinking.

| sasha_7307 a răspuns:

In cazul asta nu cred ca se poate numi prietena...Nu te mai consuma daca nu e vina ta.Sun-o si spune-i ca vrei sa va impacati iar daca nu vrea las-o ca isi va da ea seama ca a gresit.

| iosifbulai a răspuns:

Ar fi bine sa te gandesti mai bine la ce a fost intre voi doi, si daca intr-adevar tii cu adevarat la ia si tu ai gresit foarte mult sai ii ceri scuze iar daca sunteti chit pe chit lasa sa treaca totul de la sine. Succes...