| RoinitaAndreea a întrebat:

HELP ME!
Mi-am luat acum 3-4 luni un canar.Coco. Era foarte vesel si vioi iar ieri cand m-am dus sa vad daca mai are apa avea sange la picior si era vanar. Cred ca e rupt.Asa sa va explic mai bine : Solzii din partea de jos a piciorului nu sunt rupti si iesiti din picior deci jos e inregula, dar o bucata din solzii din partea de sus a piciorului e rupta la un capat si sub ea e sangele uscat.
Acum sunt singura si vreau sa il ajut pe Coco sa nu il mai doara asa tare pana il ducem la veterinar pentru ca azi nu putem sa il ducem.Va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa nu il mai doara asa tare o perioada pana il ducem
Si daca aveti vreo idee cum s-a intamplat asta sa imi spuneti.
ASTEPT RASPUNSURI CAT MAI REPEDE
Multumesc.

1 răspuns:
| Vernica_Cristiana_2000 a răspuns:

De facut nu prea poti sa faci nimic... daca incerci e posibil sa l lovesti, deci indicat ar fi sa il vada un doctor.

Daca este singur in cusca e posibil sa se fi ciupit.
Am avut si eu um papaga