| d3nisa202 a întrebat:

Het TPU :* Am o problema destul de mare pentru mine [va rog aveti rabdare sa cititi]sad Imi plaace de un baiat din alta clasa. Cateodata mi-a dat sperAnte ca ma place [eram sigura intr-un moment] dar acum nu preasad Nici nu suntem prieteni! In ultima vreme tot m-a facut sa sufar sad Cateodata cand merg pe hol in pauza se tot uitA la mine, dar mie mi-e rusine sa il privesc [nu stiu dc] sad Si acum vreao saptamana. cand toata scoala a fost invitata al un fel de " banchet" nu m-a invitat la dans, nu m-a bagat de loc in seamasad Data trecuta a vrut sa ma invite dar i-a fost rusine [sunt sigura] dar de data asta nici nu a trecut pe langa minesad Ce sa ma facsad incerc sa il uit, dar nu potsad Chiar sufar din cauza asta :[ Ce sa fac sad Va rog sfaturisad Ar insemna muilt pentru mine:* Dau funda >: Help me sad pls...

Răspuns Câştigător
| Sosssso a răspuns:

Poi depinde si ce varsta ai si tu si el. Astea ar putea fi niste copilarii, poate e timid si nu vrea sa iti spuna, poate te-a vazut cu altcineva, poate a aflat ca tie iti place de cineva si el nu stie ca el este acela sau asteapta sa ii dai si tu un semn. Nu iti mai fie rusine data viitoare cand il vezi uite-te exact in ochii lui zambeste-i si treci pe langa el fata emotii si poti sa si il saluti [ nici unui baiat nu ii place o fata timida ]. Sper ca te-am putut ajuta cu ceva daca vrei poti sa imi lasi mesaj :*

4 răspunsuri:
| ēน a răspuns:

Heyhappystiue este foarte greu.sincer cred ca poate te placea inainte dar acum cred ca i s-a dus gandu la alta fata nu stiu sigur cesa zic, ar trebui cat de cat sa-l bagi in seama! nu mai afii asa! ca tot tu pierzi! incerca sa vorbesti cu el.sa.nuhtiu. daca ai priteni comuni cu ai lui. vb cu prieteni aiai ca sa iti faca cunostinta cu el. cumva tot trebuie sa incerci si tuhappy! ia`ti curaj! cel mai mulot este naspa ca nu ai cuyraj! esti timipa![eu sunt mai tupeista, nu`mi prea pasa de ce spune lumeabig grin]Sper ca te-am ajutat!

| Baky a răspuns:

Deci...nu poti sa rezolvi problema daca mu vorbesti cu el! Vorbeste cu el. daca are id de mess este mai bine ca nu iti ie asaa rusine kiss

| Elouise a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe mess sau pe alte retele sociale scriindu-i de genul: ~Salut~.~What`s Up?~.si daca reusesti sa-l faci prieten asa ca sa-i spui Salut atunci cind va vedeti, dar daca nu are nici hi5 nici mess nici alte retele sociale incearca sa afli de la prieteni cit mai mult despre el, incearca sa esi cu el si prietenii tai sau ai lui.Actioneaza, arata-i ca nu esti papa-lapte si esti o fata destul de cool, dar nu fi preaa cool, fii cit mai naturala si increzuta in sine.Baftaa!

| dream_8891 a răspuns:

Daca chiar il placi, incearca sa vorbesti tu cu el. Abordeaza-l tu daca crezi ca lui ii este rusine.E mai bine sa fii respinsa decat sa traiesti cu regrete ca "s-ar putea" crede-ma.Preia controlul.Succes.