| Theshinecat a întrebat:

Hey! Am 12 ani si imi place de un băiat din clasa... Vreau sa ii spun ca imi place de el dar imi este rusine... Imi puteti da un sfat?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scrie-i un bilet si spune-i!

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa-l pe baiat sa-ti spuna, ca la varsta asta s-ar putea sa rada de tine si sa faca misto pe seama ta, daca el nu te place.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rușinea este un sentiment complex.
Ceva rușinos este ceva urât, reprobabil, ceva care nu se face, ca cineva să te interpreteze greșit, să creadă ceva urât despre tine, să te desconsidere apoi, să te respingă. Când ți-e rușine, ți-e frică de toate acestea.Și totuți îl placi. Dacă rușinea e mai puternică decât acest sentiment, atunci nu vei face nimic, dar vei suferi din cauză că nu ai făcut nimic.

| Sofer a răspuns:

Du-te la el și așează-te lângă el în banca și spune-i. Hei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca-ti place de el, nu e mare lucru. Ai doar 12 ani, oricum nu e ceva serios, nu il iei de barbat happy