| Anonim_8428 a întrebat:

Hey, am auzit ca daca visezi pe cineva inseamna ca s`a culcat cu gindul la tine. Poate sa fie adevarat? "Visele oare devin realitate cindva?"

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Cred ca sunt mai mult superstitii. daca un vis va deveni candva realitate va fi ceva intamplator ...nu toate pot deveni realitate, dar unele da(intamplator)

| Nordic a răspuns:

Visele sunt vise. Nu inseamna nimic.

| MeyBro a răspuns:

Stii ce este cel mai ciudat lucru posibil? Cand tu visezi o fata, iar ea te viseaza de asemenea! Nu cred ca fraza urmatoare este adevarata " daca visezi pe cineva inseamna ca s`a culcat cu gindul la tine ", mai degraba " daca visezi pe cineva inseamna ca te-ai culcat cu gandul tu, la respectiva!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este exact viceversa.Tu te-ai culcat cu gandul la acel cineva.
Visele din somn nu devin realitate, doar visele(telurile)pe care ti le propui in viata.