| BeAuTyDeMi a întrebat:

Hey...am cateva cosuri mai umflate pe frunte si nu stiu cum sa fac sa dispara are bunica un fel de spirt din vreo 30 de plante si m-am dat cu el dar nu prea are nici un efect plzzz ajutati-ma dar sa fie ceva natural cu ulei sau ceai ceva de genu Si fara creme ca am cam incercat cam toate cremele si nu prea au efect. Sunt pe frunte si chiar acolo am bretonul si mias mai pune cate o cordeluta sau mias prinde bretonul si nu imi place pentru. ca mi se vad foarte tare acele cosuri "umflate"... Ms pentru ajutor fundita:*:*:*:*happy

Răspuns Câştigător
| Bernoullie a răspuns:

Si eu acum doi ani sufeream de problema acneei. Aveam pe toata fata. Am citit undeva ca de la ciocolata se fac cosurile. O luna m-am abtinut de la ciocolata(nici macar o firmitura) si n-am mai avut nici macar un cos pe fata! Asa ca, ia incearca tu o luna sa nu mai pui DE LOC gura pe ciocolata si ai sa vezi ca nu mai ai nici un cos pe fata.

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Si sa nu le spargi, ca se infecteaza si se inmultesc. Fii atenta si la alimentatie, si poti sa le usuci si cu felii de rosii, putina lamaie, orice care usuca. Nu stiu cat costa un tub roll-on anti -cosuri tip Garnier, dar este fff. bun.

| Gabitza a răspuns:

Buna! eu am folosit sapun cu sulf! crede.ma, e foarte bun! pe mine m. a ajutat foarte mult! sper sa te ajute si pe tine happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crinutsa are mare dreptate. daca nu mananci ciocolata 100% nu-ti mai iasa cosuri! insa iti zic sincer ca eu nu prea am probleme cu cosurile am avut inainte cand mancam mult dulce... dar acum cand nu prea mai mananc imi iese sa zicem o data la 2-3 saptamana un cos imens oriunde pe fata nu conteaza dar imi tine mult si mi-e imposibil sal storc ca ma doare foarte tare.si nici eu nu stiu ce sa fac cu astea mari pur si simplu le las chiar daca sunt inestetice. sa nu le storci niciodata!

| danutzamiley a răspuns:

O masca pentru cosuri ar fi bine dar mai intai de o masca de cosuri sa te speli pe fata cu sapun cu sulf dar atentie cu masca sa te dai odata la 4-5 zile.

| CccCCCccC a răspuns:

Fond de ten...nu ti se vad cu el big grin sau spargetile...thinking