| aalwayss a întrebat:

Hi!
Vroiam sa va intreb. cum scap de cosuri?

Vr sa spun ca am breton si am 12 ani.si pe fata am doarkteva punkte negre p nas si 3 sau 4 cosuri. si pe frunte sunt plinaa de cosuri.Am incercat cu protex sa ma spal pe fata si in primele zile imi disparusera cosurile si dupa iaaaaar si iarr.
Vreau sa scap de cosuri pentru ca sunt hotarata sa imi las bretonul sa creask pentru ca nu il mai suport si intr-o zi fusesem fara breton la scoala si toti radeau de mine pentru ca aveam acele cosuri pe fata.

Un tratament ceva...sau o crema buna care ati incercat-o si credeti cu siguranta ca vor disparea cosurile (pretul as vrea sa fie pana intr-un milion.). pentru ca stiu ca, cremele intr-adevar bune sunt scumpebig grin
Ms mult.
Funda.

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Pai cat stai in casa eu zic sa iti ti bretonu prins sus si sa iti lesi fruntea sa respire.Depinde de tenul tau. Poti cumpara Zynerit,sar p[utea sa iti fie bun. Daca nu cumpara Clearskin de la Avon te ajuta, cel putin pemine m-a ajutat, daca continui tratamentu bineinteles defiecare data.Inafara de asta sa nu te speli pe fata cu sapun ci doar cu apa,si nu pune mama murdara pe fata,mananca mai putine fast food-uri,chipsuri, dulciuri si bea sucuri naturale, ai grija si cand te stergi pe fata ca prosopul sa nu fie un material ''zimtos'', sa fie mai fin.Si mai poti incerca cu ceai verde, te speli pe fata cu apa calda calda dupa care te dai cu ceai verde pe fata rece sa fie, deoarece schimbul de la apa calda la rece ajuta reglari. Daca nu o sa reusesti cu nici un produs si metoda du-te la dermatolog sa vada ce tip de ten ai.

7 răspunsuri:
| aalwayss explică:

Multumesc muult.
M-ati ajutat ft mult...si app de produsele de la Avon (clearskin)
Am folosit si dinalea si mi-au aparut si mai multe.
Cred ca o sa mai imi cumpar un baton corector.si vad eu c mai fk. mersi muult.

| Bibi_1645 a răspuns:

Dupa propria experienta iti spun ca din cauza bretonului ai acele cosuri. Daca vrei sa mergi la scoala cu bretonelul pe frunte, incearca sa stai acasa cu el prins... Pentru a scapa oarecum de cosuri, iti recomand Clean&Clear (mai mult de 12 lei sigur nu e) sau Clearskin de la Avon. Sa te speli seara cu unul dintre ele, apoi sa folosesti o lotiune tonica pe care sa o lasi pana a 2a zi (eu folosesc clearskin de la avon, verde), iar ziua, poti sa folosesti un baton corector cu efect de uscare a cosurilor. La scoala, daca vrei sa iti prinzi bretonul, da-te cu fond de ten si pudra ca sa protejezi tenul de impuritatile de afara, si ascunzi si cosurile, cu ocazia asta.happy Asa... ce sa-ti mai zic; Oberv ca ai bretonul drept, ar fi bine sa il tii intr-o parte ca sa "respire"putin fruntea si sa il prinzi cat mai des si sa ai muuulta rabdare, nu-ti vor trece imediat. pup si bafta

| Ciufuliciii a răspuns:

Inseamna ca iti vor veni musafirii[daca ma-ntselegi].nu trebuie sa scapi de ele.asta e.si eu am si breton si cosuri pe frunte si am 14 ani.lasa-te asa naturala. daca nu.fa infuzii cu ceai de musetel apoi sterge-te cu un disc demachiant si fereste-te de a mai pune mana pe fata.

Ai grija de tine
Ciaoo!:***

| Rill a răspuns:

Buna happy Poti sa te speli cu apa minerala pe fata sau sa-ti faci o infuzie cu ceai de musetele, dar poti sa iei de la farmacie un sapun special pentru chestia asta. Cel mai bine insa ar fi sa consulti un dermatolog.

| Rill a răspuns:

Musetel*

| Be12345 a răspuns:

Fata laughing nu te mai spala cu sapun pe fata! iti distrugi pielea.niciodata nu mai folosi sapun ca sa te speli pe fata.cauta pe net urmarile spalarilor cu sapun pe fatastraight face
p.s cosurile trec peste ceva timp esti in perioada de pubertate...te sfatuiesc sa folosesti o apa termala (tip spray)si o masca termala de curatare a porilor! poti incerca de la vichy sunt scumpe dar foarte bunewinking!
funda:*

| ralu5567 a răspuns:

Inca nu este timpul sa scapi de cosuri, ai doar 12 ani esti prea mica.dar daca chiar iti tebuie un pratament ascultal te asta. pui cateva ouo crude intr-un bol de plastic, le bati si te dai cu ele pe fata apoi astepti sa se usuce bine si te speeli ine cu sapun.cosurile se usuca si se retrag. incearcva si zi-mi cum a mers.