| Fashion a întrebat:

Hey! Am cateva intrebari in legatura cu inceperea scolii... Spuneti-mi cum v-ati pregatit voi:
1. V-ati cumparat poseta sau ghiozdan?
2.Va luati poseta/ghiozdanul in prima zi?
3.Cum va imbracati in prima zi de scoala daca va fi cald si daca va fi frig.
4. Voi fetelor, mergeti cu unghiile facute?
5.Ati lucrat pentru scoala in vacanta de vara?
6.In ce clasa treceti?

12 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

1.Poseta
2.Nu.
3.Inceperea scolii o sa fie dimineata deci atunci o sa fie frig.blugi lungi si un tricou/maieu si un plover pe care il dau jos mai incolo cand va fi mai cald
4.normaall! ador sa imi fac unghiile
5.nu prea... daca e vacanta sa nu aud de scoala!
6. a 10a.

| qMisaki a răspuns:

Sall
1. Da :))
2. Imi iau ghiozdanul :)
3. Dca va fi cald : O fusta gen asa : http://styleshopper.ro/blog/wp-content/uploads/2009/07/fustita-2.jpg, o camasa asa : http://www.allshops.ro/files/clients/19/3150/os/65/camasa-dama-245899.jpg, dar fara funda aia sus :)), pantofi asa : http://www.ziaremondene.ro/files/photos/big/77/17277/balerini_albastrii.jpg
Daca e frig : http://sanatate.ele.ro/images/poze/earne1002214184_347x683f.jpg ( blugi ), http://arch4.okr.ro/auctions/2009/08/19/239326524-3814754-500_500.jpg ( camasa ), http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_6648-bolero-monica.jpg ( bolero ), http://2.bp.blogspot.com/......mulite.jpg ( ghetute de toamna ).
4. Nu, nu prea.
5. NU :)), am citit doar o carte, Rombinson Crusoe.
6. Eu trec in a 5-a.
6.

| Catafu a răspuns:

1 am sa imi cumpar ghiozdan
2 nu nu mi'l iau
3 inca nu m-am hotarat
4 da merg cu ele facute
5 am mai citit la unele materii
6 clasa a 9 a :X

| ѕєñσяιтα a răspuns:

Buna.
1. Da `big grin. mi-am luat o geanta pe umar happy
2. Nu.
3. Daca e cald. Cred ca intr-o bluza mai lunga cu niste pantoloni de blugi scurti. Si daca v-a fii mai frig. Niste blugi, o bluzita si o vesta de blugi.
4. Da, cu o oja care nu se vede atat de tare.
5. Am avut o carte de citit. Si atat.
6. Clasa a VIII` big grin

Ciao `wave

| Laura1995 a răspuns:

In primul rand bunahappy
Eu trec in clasa a 10-a si pot sa zic ca nu mai port ghiozdane de cativa ani.Probabil n-o sa imi iau poseta in I zi de scoala pentru ca n-o sa-mi incapa toate cartile in ea si n-are rost.De imbracat o sa ma imbrac in niste pantaloni un tricou si adidasi(ceva lejer dar cu bun-gust)Da, la mine la scoala nu conteaza daca ai unghiile facute deci eu o sa-mi fac manichiura inaintebig grin...Iar de lucrat n-am lucrat pe varahappy

| kRedhead a răspuns:

1.Încă nu mi-am cumpărat geantă.
2.Ghiozdanul :]].
3. Dacă va fi cald sau frig, cu uniformă.
4.Nu. doar mă dau cu lav incolor şi atât.
5.Nu! rolling on the floor Mă crezi că numai ştiu nimic? : ]]
6.9E, boboacă;>

| CocoMexii a răspuns:

1.Ghiozdan pe o parte happy
2. Nu laughing cu cateva zile inainte de a incepe scoala
3. Anul trecut a fost soare dar mie imi era frig in tricou laughing o sa ma imbrac in asa fel sa nu imi fie frig
4. Date cu lac laughing de obicei asa le am facute happy
5. Tu ce crezi? Nu am avut chef laughing
6. Intru in a10a big grin u?

| zAmb3T a răspuns:

1.Ghiozdan
2.Nu
3.Nu m-am hotarat ink
4.Da
5.Am citit o carte
6.Trek in a8a

| beibimic a răspuns:

Buna.
1-Mi-am luat o poseta, neagra cu o fundita pe mijloc...e super.
2-MI-am luat-o acum cateva saptamani.am gasit-o din intaplare.
3- Daca va fi frig, o camasa alba, blugi si tocuri; daca va fi cald, pantaloni 3 sferturi, un tricou alb si platforme.
4- Da, mi le fac french pentru ca arata frumos si e decent.
5-Am lucrat doar in ultima luna:-D(Da, sunt cam puturoasa)
6-A 11-a!
Dar tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu ai cum sa mergi cu poseta la scoala, in cazul in care vrei sa-ti iei numai un caiet, un pix si restul...trusa de machiaj sau mai stiu eu ce.happy. Dupa parerea mea, la scoala se merge cu ghiozdan sau cu geanta de umar.Si da, mi-am luat chiar doua genti.
2.Da,cand ne luam manualele, le punem in geanta, nu?
3.Normal,in uniforma.Nu incepe defilarea...incepe scoala.
4.Nu,eu nu ma dau cu nimic pe unghii.
5.Da,temele de vacanta.happy
6.Topsecret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.geanta
2.nu
3.blugi,camasa alba, sacou, balerini
4.da
5.nu...
6.11

| Micutsa01 a răspuns:

Salut. Eu mi-am cumparat o geanta gen ghiozdan. mi-am luat`o direct la scoala. cu niste servetele. penaru 2 caiete : roamana / matematica si o sticla de apa. am luat un carnetel pentru. a nota ce ne spune inv.
La scoala noastra nu avem uniforma... Eu Fata merg cu unghiile facute sh machiata. Nu am avut teme. Trec a 6`a