| andreutzalala a întrebat:

Hey! Am doua intrebari: Cum iti dai seama daca un baiat te place? si Cum sa faci ca un baiat sa te placa?
Dau fundita! :*

Răspuns Câştigător
| TINAtinaTINAtina a răspuns:

Daca il cunosti nu e asa mare filozofie sa-l faci sa te placa, desigur daca stapanesti arta flirtului cat de cat. Daca il cunosti de-o vreme probabil sti ce muzica asculta, care sunt hobby-urile lui etc foloseste-te de cunostintele astea in conversatii, mai ales daca aveti cateva lucruri in comun. Zambeste mult, dar nu fortat, sa nu pari falsa (baietii adora fetele care zambesc mult, in plus orice fata e mai frumoasa cand sambeste si ei nu suporta fetele false) Priveste-l in ochi atunci cand vorbesti cu el. Aranjeaza-te dar nu exagera, trebuie sa pari naturala, relaxata si ca si cum nu te-ai straduit prea mut. Iti vand un pont, rosu e culoarea care-ti sare prima in ochi, fiind cunoscuta si drept culoarea cea mai potrivita pentru flirt, nu o purta daca nu e stilul tau sau daca nu te simti increzatoare. Tonul vocii conteaza foarte mult. Si libajul trupului conteaza mult, trebuie sa-i arati ca esti deschisa. (Nu sta cu bratele incrucisate, ai sa pari defensiva. Fa gesturi largi, eventual gesticuleaza, dar nu exagera, nu vrei sa pari exagerata sau dramatica) Oricum cheia e sa fi tu insati orice ai face, sa fi relaxata si optimista, sa-i atragi atentia intr-un mod pozitiv, sa-i arati ca esti speciala (nu esti ca toate fetele) Exista foarte multe tehnici de flirt de care te poti folosi, gasesti si pe net, dar sa nu crezi chiar tot ce citesti. Daca nu-l cunosti asa de bine, daca-l sti doar din vedere de exemplu. Atuci "prin coincidenta" trebuie sa te intalnesti cu el, sa intri in vorba cu el de cate ori ai ocazia (insa nu prea des sa nu devii enervanta) si apoi sa aplici sfaturile de mai sus. Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| alexutu001 a răspuns:

Buna, pai nu prea poti sa faci un baiat sa te placa, nu poti sa fortezi pe cineva sa te placa daca persoana respectiva nu stimte la fel. In legatura cu intrebarea :"cum iti dai seama daca un baiat te place " iti poti da seama de asta prin faptul ca e mai apropiat de tine, incearca sa petreaca mai mult timp cu tine, uneori te si tachineaza. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

| SoBerzerk a răspuns:

O, o, o! Lasă-mă să ghicesc! După întrebările absolut tâmpite şi după nickname-ul de tot... în fine, eu cred că eşti o altă frustrată de 10-11 ani, a cărei părinţi nu ştiu că fiică-sa pune întrebări retardate pe net... Am zis bine, aşa-i?

| andreutzalala explică (pentru SoBerzerk):

De fapt am aproape 14 ani. Nickname-ul l-am pus asa pentru ca contul e facut de mai de mult.Cred ca aveam 12 ani..cred...Si pe atunci na. pote ca eram mai altfel decat sunt acum iar ''lala'' vine de la faptul ca eu cant si asa ma mai alinta unele persoane. Iar abia acum mi-am adus aminte de el si am inceput sa pun intrebari, sa raspund si sa fiu mai activa. Iar sa fim seriosi! Cu parintii nu poti deiscuta orice! Daca nu ma cunosti tine-ti gura si Nu mai judeca fara sa cunosti acea persoana! Multumesc pentru intelegere.

| TINAtinaTINAtina a răspuns:

Ca sa-ti raspund la prima intrebare, depinde foarte mult de baiat. De exemplu daca e timid, te poate privi insistent (dar pe ascuns) In general daca un tip de place va vrea sa fie mereu in apropierea ta; te va atinge "accidental" (pe mana de exemplu) Cand vorbiti te va privi mereu fix in ochi, Iti zambeste foarte mult. De asemenea daca este atras de tine din punct de vedere fizic ( este atras de felul cum arati) va deveni usor emotionat in prezenta ta: isi aranjeaza parul, tinuta foarte des, de asemenea isi atinge fata foarte mult. Exista o reactie fiziologica interesanta la baieti/barbati si anume ca atunci cand se simti atrasi din punct de vedere fizic de cineva li se dilata pupilele (trebuie sa fi aproape de el ca sa observi asta.
Daca un tip te pace iti va studia trasaturile insistent (atunci cand vorbesticu el isi muta privirea de la buzele tale la ochii tai si invers) Va incerca sa afle cat mai multe lucruri despre tine, iti va pune intrebari sa afle lucruri precum care sunt lucrurile care-ti plac, care sunt planurile tale de viitor etc.