| bianca2006 a întrebat:

Hey! Am nevoie de ajutor!
Imi place de un baiat care este cu doi ani mai mare decat mine iar colega de a lui a spus la toti baietii de la ea din clasa ca ii plac cand eu il plac doar pe el.
Ce este de facut pentru a fi cu mine sau a vorbi cu mine?
AM NEVOIE DE AJUTOR!

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Calm, deci capra aia a spus la toti baietii ca ii placi pe fiecare in parte sau ca il placi pe x?
in cazul 1, or sa-si dea seama omuletii ca n-ai cum sa-i placi p toti 20. sau cati or fi. iar in cazul2 nu e nicio problema, au aflat si colegii lui ca-l placi pe respectivul. O sa-l maguleasca chestia, o sa vezi cum reactioneaza nici sa-i sari de gat nu merge, nici sa treci pe langa el fara sa te uiti nu merita,
Asa ca prima data cand il vezi uita-te atent la el : daca te saluta e ok raspunde-i si tu si poti sa-i si zambesti daca ai curaj si cu ocazia asta il incurajezi si pe el, daca trece ca berbecu si nu zice nimic, inseamna ca nu e interesat de oferta deci reorienteaza-te. Nu suferii aiurea. Nu tot ce pare bun este bun. sau ti se potriveste.