| cococococo a întrebat:

Hey, am nevoie de ajutorul vostru. Am o problema si cred ca e grava. Am vrut azi sa ies cu prietena la o plimbare si ea este ocupata. As chema alti prieteni cu mine dar ei nu ma vor intelege ei vor sa merg cu ei la disco, iar pe mine mama nu ma lasa, am 15 ani! Asaca singura prietena care ma intelege nu poate sa mearga cu mine, ce sa fac, nu reau sa stau in casaa! AJUTOOOR! Funda; 333

Răspuns Câştigător
| Biiancaaaa a răspuns:

Hei.
Vorbeste cu prietenii tai si incearca sa-i faci sa inteleaga ca tu nu poti merge cu ei la disco(nu trebuie sa le spui neaparat motivul) si convinge-i sa iasa cu tine. Spune-le ca au timp sa se duca si in alte zile, acum cand ai si tu nevoie de ei, sa iasa cu tine. Sau propune-le sa mearga mai tarziu in club. Spune-le ceva de genul "Ce prieteni sunteti voi daca preferati sa mergeti la disco in loc sa stati cu mine?!"... Eu una daca cineva mi-ar zice ceva de genul, as ceda planurilor mele, daca pot fi lasate si pe altadata.
Daca nu ii poti convinge, nu este nimic grav ca nu iesi azi. Poti iesi maine, poimaine etc. Gaseste ceva de facut,uite-te la un film sau poti merge la cinema singura(nu e prea dragut,dar nu este nici cel mai rau lucru), deseneaza, canta, dormi... Nu stiu, ceva care sa-ti distraga atentia, timpul va trece repede.
Bafta! :*

4 răspunsuri:
| Gabitzzza a răspuns:

15 ani am si eu dar n-am iesit niciodata laughing. Consider ca e prea devreme. Nu fa o drama din asta n-ai decat 15 ani in mod legal nici nu ai voie!

| GrayGaby a răspuns:

Doamne asta e problema gravA? "Iubita te rog adu-mi pistolu trebuie sa omori cateva caracter..."! CUM SA FIE ASTA PROBLEMA GRAVA! ...am un raspuns pentru tine " Save The Planet KillYourself!"

| BingGBang a răspuns:

Iesi afara singurlaughing eu asa fac cateodataoh go on iar prin oras mai gasesc eu ceva amicibatting eyelashes

| CoSmY12 a răspuns:

Stai acasa si uita-te la televizor