| IoanaRaluca1997 a întrebat:

Hey! Am nevoie de puțin ajutor, dar fără hate, va rog.Plac un băiat.El are 15 ani, iar eu 13.Eram la o cafenea pe o canapea uitandu-ma pe o revistă,iar el era cu un prieten la o masă,mult mai departe,iar cand a vrut sa fumeze s-a asezat la masa mea,dar eu nu l-am băgat în seamă. Mereu îmi spune "Bună! " si "Pa!", dar mai mult de atat de prea vorbim.I-am spus intr-o seară ca am auzit ca ma place si l-am întrebat dacă e adevărat si a spus că el trebuie sa se uite la fete de varsta lui. Atunci m-a durut puțin, dar tot ma gandesc la el, tot îl plac.Cum ma pot apropia de el?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca baiatul nu este interesta de tine, nu poti sa te apropii de el, nu ai cum. Oricum, daca ti-a spsu clar ca nu este interesta de copii mici, ci de fete de aceeasi varsta ca el, este bine sa nu intervii si sa nu-i stai in cale, pentru ca-l enervezi si s-ar puea sa se razbune pe tine.

| IoanaRaluca1997 explică (pentru Violleta2022):

Mersi pentru sfat! Poate ai dreptate!

| IoanaRaluca1997 explică (pentru Violleta2022):

Mersi pentru sfat! Ai dreptate!

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Renunta! ai timp destul atunci cand o sa mai cresti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o intrebare foarte grea pentru o fata de 13 ani...
Nu e problema ca tu la varsta ta placi un baiat, mai degraba e grav ca el la 15 ani fumeaza,dar sa lasam asta si sa iti raspund la intrebare...
Nu trebuie sa te apropii de el,il lasi in pace si vezi daca face el ceva ca sa te cucereasca,ca sa zic asa,cu toate ca expresia asta nu mai exista demult...
In fine,ideea e ca fat-frumos trebuie sa apara pe un cal alb si nu ileana cosanzeana,daca intelegi ce vreau sa spun.
Bine,ea nici n-avea cal,dar nu conteaza asta...
Deci nu te apropia de el, asta e sfatul meu, asteapta cu rabdare, si asa ii vei castiga si respectul, pentru ca asta e foarte important.
Si vezi sa nu te-apuci de fumat...