| Lyzzshza a întrebat:

Hey! Am o problema cam grava si cam lunga.Deci,in vara am fost cu un baiat si prin septembrie ne'am desparit deoarece asa a vrut el...In fine am acceptat cu greu. El s-a bagat cu alta fata iar cu mine vorbea foarte urat desi eu nu'i facem nimic.Cateodata imi spunea ca vrea sa se impace cu mine si apoi zicea ca glumeste si vorbea foarte urat iar eu incepusem incetul cu incetul sa nu mai tin la el (chiar daca totusi tin). Iar acu mi-a spus ce vrea sa ne impacam si ca ii adevarat tot ce spune. Mie imi vine foarte greu sa'l cred dupa tot ce'a facut desi si'a cerut scuze si a recunoscut ca a facut o greseala bla bla bla. Ce sa fac?sad Eu inca tin la elstraight facesi pe de'o parte il cred... m-am gandit sa'i dau o 3 saptamani la dispozitie sa'mi arate ca s-a schimbatbig grin Vreau si eu niste sfaturi pentru ca sunt foarte confuza. Ce sa fac?crying
fundita!love struck

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

E o idee foarte buna.
Lasa-i un timp sa vezi cum se poarta cu tine, daca intr-adevar s-a schimbat sau doar vrea sa profite de tine ca data trecuta.
Sa nu fi chiar ingaduitoare cu el si nici sa nu ii arati prea mult ca il iubesti, altfel poate isi va bate iar joc de tine.
Lasa-l pe el sa-ti demonstreze ca nu doar tu trebuie sa fii cea parasita, sa nu pari prea interesata.
Ar fi bine sa nu te lasi chiar moale, ci sa fii o adevarata provocare pentru el.
Daca in timpul asta pe care i-l acorzi ca sa se schimbe observi ca ii pare cu adevarat rau, iarta-l.
Insa daca te trateaza urat ca inainte, lasa-l in pace si incearca sa cauti o persoana demna de respect si de incredere.
Good luck:X

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am vaga impresie ca tu nu stii sa impui respect.De ce iti vorbeste asa? Indiferent ca e fost iubit, actual, prieten, amant nu stiu nu are dreptul sa iti vorbeasca asa.Asta e ceva de genul:Te iubesc curva mica.Hai sa fim seriosi:A doua sansa se acorda in cazuri rare.Asa ca nu abuza de ea

| MagicSmile7 a răspuns:

Nu stiu exact ce sa-ti spun dar el nu te merita si asa tip de baieti rare ori se schimba* cunosc multe intimplari de genu' si nu au avut un happy end

| black24 a răspuns:

Oricum isi va bate joc de tine stiu din propria experienta deci treci peste si nu plange e enervand cand o fata plange un barbatadevarat ar trebui sa ignore dar nah...