| ExTezzi123 a întrebat:

Hey. Am o problema cu parintii mei. Daca le spun ca vreau sa merg la sala incep sa rada de mine si sa spune chestii de genul "deja te duci dupa gagici". Cum sa le explic,, ca trebuie sa slabesc si ca e bine pentru mine? Toata familia ma ia in ras.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Zi`le ca tu vrei sa traiesti mai mult decat ei si de aceea te preocupa sanatatea ta fizica si miscarea.Atat.In rest, tu continua sa mergi la sala pentru ca faci bine ceea ce faci si daca nu vor sa-ti dea bani zi`le ca te vei apuca de cersit in fata blocului/casei.

Sau probabil doar te tachineaza, caz in care nu`ti pasa happy

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru slabire nu trebuie sa faci neaparat sala, poti incepe cu alergat in zilele cand este cald si frumos.
Recomand sa te apuci de sala dupa varsta de 14-15 ani!

| ExTezzi123 explică (pentru Simpatic):

Am 15 ani si nu vreau sa slabesc de tot, as vrea sa fac si. patratele :-))

| Violleta2022 a răspuns:

Te faci ca nu auzi si gata!
De slabit poti slabi si daca iesi pe un teren sa alergi, sau in jurul cartierului, totul tine de vointa, ca nu-i musai sa et duci la sala.
Pe vremuri, lumea mergea la cluburi sa se inscrie la un sport, sau isi lua bicicleta, ori alergau pur si simplu pe jos.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu te ia nimeni in ras, glumesc si ei cu tine ca asa faceau si ei la varsta ta.