| StefaniaM a întrebat:

Hey! Am o problema! Foarte mare. Cum sa va explic...as putea spune ca sunt indragostita de cinci baieti. Dar "indragostit" nu nicidecum cuvantul potrivit. Exista niste persoane ce ma fac sa ma simt inconfortabil. Adica nu ma pot concentra in prezenta lor sau sa ma uit in ochii lor. Nimic frumos sau dragut. Printre aia cinci baieti se numara un nesimtit pe care il urasc, un baiat pe care il consider plictisitor & cam urat si un tip de 25 de ani dintr-un ONG din care fac parte. Ceilalti doi sunt chiar simpatici si canta la chitara.
Dar asa ceva nu e ok! Nu are nici un sens. Nu sunt o tarfa. Nu vreau sa mi-o trag cu tot orasul. Sunt doar o fata normala cu note bune la scoala ce are o groaza de hobby-uri. Chiar nu am nici o idee de ce mi se intampla asta. De ce trec prin stari din astea cu astfel de persoane. E si mai interesant ca-s prietena cu un baiat de patru ani si el nu-mi cauzeaza sentimentul asta. Ajutati-ma, va rog! Cum sa scap de prostia asta? Mi-e frica ca nesimtitul ala chiar o sa creada ca-l plac, desi nu e asa. Si tipul din ONG e super misto si ma simt atat de vinovata ca am capatat chestia asta fata de el...
Help me! Fundita + vot!

P.s. nu ma luati la misto. Vorbesc serios, chiar nu sunt o cu*va. Nu am fost cu nici un baiat pana acum. Nici nu ma grabesc. Thanks.

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Eu nu cred ca ești îndrăgostită de ei, îți spun eu care e problema, am avut și eu o chestie de genul acum foarte mult timp în urma.Nu eram într o relație cu niciun băiat, însă eram prietena cu 3 băieți: unul canta la chitara, de unul îmi plăcuse foarte mult la început dar am ajuns sa îl bag în friendzone datorita întâmplărilor care au avut loc și un băiat foarte deștept însă extrem de ciudat. Nu pot sa zic ca eram îndrăgostită de niciunul din ei, însă ciudat ma simțeam aiurea când unul din ei ma suna și eram în preajma celuilalt.( da știu ciudat) Eu cred ca tu ai un tipar de băiat în minte pe care ți l dorești foarte mult, și acești 5 băieți au calități pe care tu ți le ai dori de la un tip : ma gândesc ca te atrage băieții aceia care canta la chitara pentru ca îți dorești un tip romantic, cel cu vârsta mai înainta de atrage prin maturitatea lui cel mai probabil, băiatul acela mai urâțel are el o calitate care te atrage: vorbește frumos, e istet, aveți conversații interesante DAR niciunul din ei nu e ceea ce cauți în totalitate. Ești îndrăgostită doar de micile părți bune care sunt mai puține în comparație cu cele mai puțin bune.Eu zic sa scrii pe o foaie calitățile și defectele fiecăruia și sa pui în balanta : care are cele mai multe atuuri pe care le vrei de la un băiat. Dacă niciunul nu are măcar 70 la suta din ce vrei ( spun asa pentru ca nu are cum sa fie niciunul perfect ) dar dacă niciunul nu are în mare ce vrei, eu zic sa păstrezi cu fiecare o relație de amiciție platonica și sa nu te grăbești sa te arunci în vreo relație cu unul din ei, pana nu ești suficient de sigura. Părerea mea personala este sa mai cauți, sunt mai mult ca sigura ca exista un băiat care se se plieze aproximativ în totalitate pe cerințele tale ( când zic cerințe ma refer mai mult pe cele legate de comportament, nu de fizic) Nu uita totuși sa ai așteptări realiste, orice s ar întâmpla.Multa bafta! Sper sa iei cea mai înțeleaptă decizie.Si nu te mai simți prost pentru ca te simți atrasa de tipuri diferite de băieți; Cine te considera curva e un ipocrit. Toată treaba ca sa nu cazi în eticheta asta e sa flirtezi dar sa nu te săruți sau sa faceți chestii intime ( părerea mea ); Faci asta doar cu un singur tip, dacă faci asta cu mai multi în același timp, atunci cred ca poți decade în acea categorie.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dorinta sexuala atat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce-o aveti toti, am observat ca raspunsurile tale sunt pline de monotonie si comunism, de asta e bine ca Zvastica sa revina.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Monotomie si comunism e in raspunsul meu? eu sunt o persoana pro demoractie iubesc democratia, ma pot exprima liber, fata simte dorinta sexuala

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta nu-i in niciun caz democratie, suntem controlati de evrei cat cuprinde, putine state au scapat de controlul lor. Si da, cum tu te poti exprima liber, asa pot face si eu polemica cu tine la fel de liber, si poate o simti, pentru ca da e o inevoluata.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are subiectul asta cu intrebarea? fata nu iubeste 5 evrei

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Eu m-am referit strict la raspunsurile tale, adica dai niste aberatii, vorbesti despre barbatie ca despre ceva barbar, nimic Spiritual in ele, am tot dreptul sa te critic, cum tu ai tot dreptul sa-mi dai contraargumente, sau sa ma critici. Esti pe gheata subtire ca si Cheloo cand da in engleza, daca esti mai brutal cum se cred aia din Parazitii asta nu te face barbat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt ateu nu cred in spirite, ai dreptul sa ai si tu o parere acolo ceva tipic romanesc sa jignesti omul, ia zi-mi tu cand am criticat eu vreodata pe cineva de aici? sau jignit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Tocmai ce citeam raspunsuri pe aici, mai vechi si vorbeai despre barbatie si alte chestii, e tipic romanesc sa spui "e tipic romanesc", si da, ai ajuns la scopul final al crestinismului si comunismului adica ateismul. Dar ai libertate totala. O seara placuta!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand am vb eu despre barbatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Era o intrebare din 2015, parca cu privire la baietii timizi, si-am citit mai multe intrebari de genul, si apareai la mai mult dintre ele tot cu raspunsuri din astea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de raspunsuri ca sunt curios?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Daca ai banii sau esti frumos la fizic da, daca nu ai nici una din astea nu vad poate una urata se va uita la tine, conteaza foarte mult fizicul, hainele care le porti, cum te comporti, ca fiind retras, timid nu vei reusi nimic in viata, in viata trebuie sa fi tupesit, sa stii sa vb cu lumea din jurul tau sa fi glumet, placut omului din jurul tau" uite aici, daca asta reprezinta barbatie pentru. tine...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Categoric asta inseamna a fi mascul alfa pentru mine,un barbat inalt,frumos, musculos, inteligent, hotarat, serios, amuzant la care nu-i este frica de nimic, e adevarat daca esti timid tot isi vor bate joc de tine, ce aberati am afirmat eu? nu conteaza aspectul fizic sau ce? hainele? personalitatea de om hotarat? nu vad ce rau am scris fara tupeu esti nul in viata

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Care fata se uita la unu urat hai da-mi un singur exemplu unul singur, fata frumoasa nu urata, pe strada nu o sa vezi nici 1% frumoase si cu urati saraci, ce anume am aberat eu acolo?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si asta e barbatia? Si o fata poate sa aiba mai mult tupeu, si cu tupeul asta jegos nu stii cum iti iei una in barba de la masculul "alfa" mult mai mascul decat tine. Insa de esti calm si calculat ii poti manipula pe toti cum vrei tu, ii faci sa te accepte si sa te alinte, fara sa-ti stie interesele ascunse.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare se adapteaza cum vrea la mediu in final conteaza doar cine se reproduce cel mai mult

| BlackRose03 a răspuns:

Daca te simti atrasa intr-un fel de acele persoane si ai acel sentiment de fluturi in stomac cand te afli in preajma lor sau simti ca iti bate inima mai tare e doar atractie sexuala, instinctul de perpetuare a speciei.Sunt hormonii, n-ai ce sa faci in aceasta privinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, bucurialuisatan.com pentru Pace, Libertate si Iluminare! Trebuie sa inveti sa-ti controlezi mintea, nu mintea te controleaza pe tine, ci tu pe ea... Ce simti tu de fapt e o atragere adolescentina si din ce deslusesc eu nu mai e vorba de asa ceva. Vad multe persoane mature care se numesc "suflet de copil" cand de fapt sunt niste sclavi manipulati, perversi care produc numai rau. Nu stiu de ce ma enervez cand scriu astfel de raspunsuri, crede-ma atat de multa ura pun in aceste raspunsuri incat ar trebui sa fie foarte adevarate si reale. Si nu stiu cum e cu sentimentul asta de dragoste, eu am simtit fluturi in stomac numai din cauza scarbosilor aia de ingeri care vin seara de seara si ataca. Si m-ati spart cu prieteniile dintre un baiat si-o fata, nu neg ca exista asa ceva, dar sanse foarte mici, de ce maltratezi ce iubesti? Fiti colegi si atat... nicidecum prieteni, dar ma rog nici tu nu ai constiinta si da, pentru ca esti matura. Ma plictisiti total. Mai bine ai baga la cap asta. HAIL SATAN! ADEVARAT TATA CREATOR, TATA AL INTUNERICULUI, DAR NU TATA INTUNECAT!

| xtjgfk a răspuns:

Atractie sexuala! Trece cu timpul.