| Man_Dyana_1999 a întrebat:

Hey,am o problema grava sad
La scoala toata lumea me ignora si nu stiu de ce am 2 intamplari si vreau sa-mi spuneti ce parere aveti :
1. Avem un colt in clasa unde e intuneric,nu merge neonul si imi place sa stau acolo ca nu prea imi place lumina si intr-o zi ma intreaba diriga (nu prea am vorbit cu ea prea mult pana atunci )de ce stau singura si de ce mi-am tras banca in intuneric, eu desenam ceva in momentul ala si mi-am ridicat privirea sa o vad si instantaneu s-a oprit din vorbit, nu a mai zis nimic se uita la mine cu niste ochi reci intr-un mod ciudat si straniu...
2. Odata intr-o paua a venit un copil la mine, s-a oprit in fata mea, eu stateam rezemata de un copac si cand am ridicat ochii sa ma uit la el, el s-a uitat la mine 3 secunde a facut un pas inapoi si a plecat...

Răspuns Câştigător
| AnonymousQ666 a răspuns:

Treaba e ca esti adolescenta..si odata cu adolescenta e treaba cu pubertatea in care simti ca nimeni nu te poate intelege.Insasi viata e un chin pentru noi, in perioada asta. Adevarul e ca nu ar strica nimanui niste prieteni sau apropiati cu care sa mai stai si tu, iar daca nu iti place, nu stiu, continua cu treaba asta dar o sa ajungi sa iti faci rau singura(si aici nu ma refer la rani sau ceva practic..ci sufletesc, o sa te simti ignorata ). In aceasta perioada se produc multe schimbari iar adolescentii cred ca doar ei exista pe acest pamant iar parintii si profesorii sunt niste invechiti care habar nu au de nimic. Pai gresim. Si ei au trecut prin asta candva si daca ii lasam sa ne ajute sa trecem peste asta ar fi un lucru excelent. De ce s-au purtat cu tine asa. de ce. Pentru ca tu singura te-ai indepartat de ei si te-ai atras mai mult spre singuratate. Ei acum te cred o ciudata doar din cauza faptului ca te dezvolti mintal. Probabil vrei sa incerci si alte lucruri sau doar nu te simti bine langa acei oameni. Fiecare adolescent are modul sau de a se reflecta in lume. Sper ca te-am ajutat. O zi buna! happy

| Man_Dyana_1999 explică (pentru AnonymousQ666):

Nu am mers, s-au uitat la mine 3 minute si au plecat spunandu-mi ca sunt ciudata crying

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Esti fata? Ciudati colegi mai ai, si profesori. Data viitoare cand te intreaba de ce stai in intuneric sa le spui https://www.youtube.com/watch?v=df5irghAuCA

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu mai fi si tu asa de "creepy"

| ElenaSA a răspuns:

Poate ca fixezi cu privirea persoanele intr-un fel in care nu sunt obisnuite. Daca vine cineva langa tine incearca sa vorbesti cu persoana respectiva. Sunt atatea subiecte de discutat! Si daca nu vine cinevasa-ti vobeasca incearca sa mergi sa vorbesti cu colegii tai. Ai putea descoperi ce frumos este sa-ti faci prieteni.

| twilightt a răspuns:

Incearca sa te integrezi.Nu fi timida! Daca vei astepta ca oamenii sa vina la tine nu vor veni,pentru ca ei si-au facut deja un anturaj! Incearca sa vorbesti cu ei,iar daca nici asta nu merge,fa-ti o schimbare, eu stiu, schimbati look-ul-coafura, stilul la imbracaminte, incerca! Si o sa avezi ca nu te vor mai evita! :*
Funda?

| Octavia1 a răspuns:

Sincer eu de la 1. am crezut ca esti vampir happy. Acum sincer trebuie sa fii mai sociabila, ori te-a marcat ceva ori esti tu mai retrasa de fel dar eu sper ca vei fii mai sociabila, mai optimista si priveste viata din lumina nu din intuneric! Sper ca am fost de ajutor! :*

| r3flexe a răspuns:

Poate daca ai incerca sa iti faci prietenii si sa fii mai sociala lumea nu tear mai ignora de asemenea incearca sa nu mai stai singura.