| Claudia389 a întrebat:

Hey:****
Am o problema in ultimul timp ma cert cu mama in continuu, iar tata nu este mai prejos...nu mai suport pentru ca din cauza liu fratemiu care ma vede la pc ma spune la parinti ca nul las si macearta in continuu....cred ca am sa recurg la a nu mai vorbi cu ei!

2 răspunsuri:
| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Nu este o solutie buna sa nu mai vb cu ei pentru ca pana la urma tu vei avea de suferit crede-ma si eu am aceiasi problema doar ca am gasit solutia.
Du-te la parinti data viitoare cand iarasi te certi cu ei si in tim pul certei spune-le ca nu mai ai 3 ani si ca ai nevoie de propiul spatiu personal si ca vrei propiul pc, pentru ca ai dreptul la el.
Explicale ca te-ai maturizat ca ai crescut si ca ei trebuie sa inteleaga asta.

| ayosmdk a răspuns:

Tacerea nu este o solutie ...Si fratele meu este in aceeasi situatie ( ma rog, nu chiar. E mai complicat. Are 17 ani dar inca sta si joaca jocuri incontinuu )
Nu stiu ce sfat sa iti dau dar cand fratele meu a decis sa nu mai vorbeasca cu parintii ei s-au enervat si mai tare.