| PŞtefaniaP a întrebat:

Hey am o problemă! M-am certat cu o prietenă dintr-o chestie penibilă cu pretextul că i-am furat cea mai bună prietenă şi m-a şters din lista de pe facebook şi m-a blocat. Băiatul pe care îl plac nu ştia că îmi place de el şi a trecut ceva timp până i-a spus prietena mea lui pentru că ea ştia asta.Sunt confuză nu ştiu ce să fac şi astăzi la şcoală eram cu o prietenă şi fratele lui mi-a pus în penar un bileţel şi l-am citit şi l-am aruncat la gunoi scria:Am auzit că îţi place de el DA/NU. Şi azi când am ieşit de la şcoală face un coleg : Hai pup-o pe Ştefi, ai uitat? Eu una nu ştiu ce să fac sfătuiţi-mă voi. nu pot să cred că unii prieteni nu îmi erau prieteni şi nu pot trece peste chestia că mi-am pierdut o prietenă cel puţin eu aşa o consideram dar am realizat că doar a profitat de mine. Vă rog ajutaţi-mă dau fundă!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am inteles nimic. ce legatura are treaba cu stersul din lista de facebook cu baiatul?

| neutrino a răspuns:

Complexa problema, dar analizand serios problema ta, nu pot spune decat ca tu ai mare dreptate!

| PŞtefaniaP explică (pentru neutrino):

Mda. ce pot face? Nu pot nega ca nu il plac dar nici sa-i spun tot adevarul in fata pentru ca o sa faca misto de mine.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu fa nimic. Ignora-i.Mi s-a intamplat si mie ca o prietena sa-i spuna baiatului pe care il plac ca il plac(scuze de repetitie). Timpul va trece si lucrurile se vor linisti, crede-ma.

Multa bafta!