| loredanalorena a întrebat:

Hey! Am pus pe un CD cu ajutorul programului nero niste melodii si vreau sa mai adaug,dar nu stiu cum! Help me, please!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca CD-ul nu este CD-RW nu mai poti adauga melodii.
Daca este CD-R (Compact Disc-Recordable) odata scris nu mai poate fi modificat.
Daca este CD-RW (Compact Disc-ReWritable), se poate modifica continutul cd-ului.
Bafta!

| loredanalorena explică (pentru neluL):

Multumesc mult! Din pacate al meu este Compact Disc-Recordable.O zi buna si multumesc din nou!

| neluL a răspuns (pentru loredanalorena):

Cu placere! bye, bye wave

| Anticarul a răspuns (pentru neluL):

"Daca este CD-R (Compact Disc-Recordable) odata scris nu mai poate fi modificat." Gresit.
Daca este CD-R si NU se da check la bifa de multisession disc. Nu se mai poate adauga (sesiune inchisa).
Daca se face check la bifa de multisession, atunci se va permite adaugarea ulterioara de date pe disc, cat spatiu liber mai este pe disc.
NU se poate sterge ce a fost scris anterior, doar adauga pana la umplerea CD-ului.
Ea a intrebat daca mai poate adauga sau NU.
Este cam eronat raspunsul care a primit funda

| neluL a răspuns (pentru Anticarul):

Vorbesti de Audio CD sau de CD-ROM?

| Anticarul a răspuns (pentru neluL):

Fac referinta la Compact Disc, nu la unitatea optica, si nu conteaza daca este audio sau nu. Optiunea de a face acel CD, multi session este in aplicatia Nero mentionata de el.

| neluL a răspuns (pentru Anticarul):

In Audio CD ai ->use multiple recorders si conteaza daca ai cd-rw,
Pentru restul lumineaza-ma tu, poate ai facut mai multe cd-uri ca mine :) In Audio CD http://i.imgur.com/EoFau.jpg

| Anticarul a răspuns (pentru neluL):

Eu zic sa citesti mai atent ce sa intrebat si raspunsul care l-ai procurat tu. Si poate te luminezi singur, sa nu fiu eu nevoit sa iti deschid ochii. Am inchis subiectul.

8 răspunsuri:
| loredanalorena explică:

Va rog sa nu va mai contraziceti deoarece oricum am rezolvat!