| anonim_4396 a întrebat:

Hey Am si eu o intrebarehappy. Maine ma duc la dentist si as vrea sa'i,, sugerez" un tratamanet pentru mine de albirea dintilor. Specific am 13 ani, data trecuta cand am fost la dentist a spus sa mai astept au trecut 6 luni insa ideea mi-a ramas in cap :d ( din pacate). Ma spal pe dinti in fiecare zi insa tot as vrea un tratament pentru albire. Vreau sa ma sfatuiti! Voi ce credeti despre tratamentul de albire? care sunt urmarile ce apar dupa acesta sau cat de eficient este sau pur si simplu parerea voastra 'big grin daca vreti fundita ceretzihee hee insa va rog raspunsbig grin (voturibig grin )

2 răspunsuri:
| xVicky a răspuns:

Albirea dintilor nu face decat sa-ti,, subtieze" dintii si sa-i faca mai,, slabi". Acest tratament nu este indicat pentru persoanele sub 18 ani, urmarile fiind cele de mai sus.Incearca o pasta de dinti care sa-ti albeasca dintii, e mai simplu asa. Sper ca ti-am fost de folos!

| deea2o1o a răspuns:

Albirea dintilor distruge smaltu si asta nu e bine...
ar trebui sa mai astepti cativa ani.
(Funda?)