| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am si eu o mare problema...Imi place de un coleg care mereu imi pune piedica, ma striga fara sa-mi spuna ceva, imi cere mereu mie unele chestii(teme, pixuri etc., dar altor fete nu), imi blocheaza mereu telefonul pentru ca incearca diverse parole...ma pune sa alerg dupa el sa imi recuperez telefonul sau sa i-l iau din buzunarul pantalonului. Ce credeti: ma place? si ce as putea face ca sa-si dea seama ca eu il plac? Plz help.
P. S.: Mai e o chestie...mereu se uita luuung la mine, eu la el sau ne intersectam privirile intamplator

Răspuns Câştigător
| Ilonaa a răspuns:

Buna tongue
Din moment ce te chinuie s-ar putea sa nu te placa.Dar depinde de cum isi manifesta fiecare persoana atractia pentru cineva.
Daca spui ca te priveste lung,s-ar putea sa existe ceva ceva.
Sfatul meu este sa porti o discutie cu el,sa-ti dai seama mai pe ocolite daca te place, pentru ca mai mult ca sigur ti-e teama sa ii spui.
Incepe o discutie, intrebandu-l de ce se comporta asa?
Nu stiu...baietii in general se maturizeaza mai greu si s-a putea ca asta sa fie modul lui de a-ti arata ca te place.
Succes oricum!happy