| girl95 a întrebat:

Hey! Am si eu o problema.si astept cateva pareri.(Sper sa aveti rabdare sa cititi)
Acum ceva timp am intalnit un baiat pe internet, cu care am inceput sa vorbesc.Eu am incercat sa-l ajut cu niste "sfaturi"(desi pare cam mult spus) legate de o persoana de care mi-a povestit ca e indragostit.Am observat la el ca e destul de ciudat si ca are pareri preconcepute despre fete(in opinia lui fetele sunt clar inferioare baietilor, ele nu pot intelege nimic din ce fac baietii; sunt perverse, mincinoase etc.), am incercat totusi sa-l inteleg, insa e genul de persoana care nu suporta sa fie contrazisa si nu accepta ca alte persoane sa aiba pareri diferite.
In seara asta s-a bagat in seama cu mine pe mess, si mi-a spus ca seman(foarte bine) cu o persoana pe care el o place. Mi-a cerut poza de la avatar, insa nu am vrut sa i-o dau pentru ca mi-a pus niste conditii, daca nu ii dau poza o va lua singur(cu detectorul pentru invisibil, unde poti downloada poza)si si-o pune la avatar. Eu nu am cedat, iar el acum are poza cu mine la avatar si a inceput sa ma ameninte ca imi va pune pozele pe facebook, pe hi5.peste tot pe net, pentru ca nu am acceptat de buna voie sa-i dau poza.Am tot incercat sa discut cu el, sa-l intreb cu ce l-ar ajuta daca imi face mie rau, insa nu vrea cu nici un chip sa-mi raspunda. Eu cred ca are si o problema la cap din moment ce mi-a zis ca va scoate pozele la imprimanta si le va lipi pe stalpuri, asta in conditiile in care eu nu i-am facut absolut nimic, nu i-am vorbit urat si m-am comportat civilizat. Tin sa precizez ca are si numarul meu de telefon iar acum imi e teama sa nu faca vreun gest aiurea. Pozele sunt normale(nimic indecent, sau de care sa-mi fie rusine) dar pur si simplu nu mi se pare normal ceea ce incearca el sa faca.
Tipul acesta este instabil emotional si cand vrea sa obtina ceva trece la amenintari, in plus nu-i pasa de consecintele faptelor sale din cate am observat.
Acum imi e foarte teama sa nu faca ceea ce a zis, pentru ca in fond nu i-am gresit cu nimic si nu merit asa ceva.
Va rog sa imi dati niste sfaturi sau sa imi spuneti de ce credeti ca se comporta asa.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai e si vina ta, daca ai vazut ca el are niste probleme la capsor de la inceput de ce nu i-ai dat ignor si gata?
Oricum nu prea poti avea o prietenie care sa dureze prea mult de la distanta. Eu imi dau seama imediat de felul unei persoane, daca nu-mi place ii scriu ce nu-mi place la ea/el. ii spun ca ii dau ignor si gata.Pa pa!
Mai bine te concentrezi pe prietenii tai din realitate, iesi pe afara, mergi la un suc cu iei, nu stai cu nebuni pe messenger.
Succes!

| n0matterman a răspuns:

Se da in spectacol, de pus pozele tale pe stalpuri n-are sanse de reusita.
Unde locuieste?

| girl95 explică (pentru n0matterman):

Nu locuim in acelasi oras, plus ca el sta la sat.

| Error01 a răspuns:

Am patit-o si eu nu le va pune doar zice asa ca sa se dea in spectacol...nu-ti mai face griji