| ddeennyyssaa13 a întrebat:

Hey! Am un fel de problema. deci am un prieten foarte bun. si de la un timp tot ma întreb dacă nu îmi place de el. întotdeauna am fost doar prieteni dar acum nu știu. zilele trecute la școală stăteam amândoi cu mâinile una lângă alta si am terminat luați de mana. aproape toti colegii, prieteni etc ne întreabă dacă suntem împreună si cand le spun ca nu ne spun ca facem o pereche frumoasa etc. problema e ca am prietena căreia ii place de el. dar mie sincer nu știu. imi place sa petrec timpul cu el pentru ca întotdeauna ma face sa rad... chiar dacă ne mai insultam dar in gluma... chestia cu luatul de mana s-a intamplat de cateva ori. si vorbim aproape toata ziua pe wapp, etc. toate prietenele imi spun ca imi place de el dar eu nu stiu ce sa zic. ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura persoană care ar trebui să știe dacă îl place sau nu, ești tu.
Probabil că da
Prietenele tale probabil au observat "minoritățile" ce demostrează asta.
Luminatul feței, expresia feței, tot ce ține de limbajul trupului. Cum reacționezi tu când e el prin preajmă. Există șansa ca tu să nu fi observat asta.
Încearcă să-ți dedici mai mult timpul lui
Să ieșiți mai mult, probabil asta te va ajuta să sesizezi anumite aspecte.

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Asa incep marile iubiri.Din prietenie.