| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Am vreo sansa sa ascund un jurnal foarte foarte intim de parinti, stiind ca ei mi-au gasit primele 2 jurnale? ...Nu stiu unde sa il ascund, cateodata fac curat prin casa (inclusiv la mine in camera ). Thank you.

Răspuns Câştigător
| Clepsidra a răspuns:

Hello girl.
Cumpara-ti un jurnal cu lacatel si cheita.Ascunde cheita care e foarte mica in penar, dar ascunde si jurnalul. Daca ei vor gasi jurnalul nu vor putea face nimic pentru ca nu au cheita, si invers.Nu le pot gasi pe amandoua pentru ca cheita e foarte mica si daca o tii in penar sau prin lenjeria intima sau pe unde stii sigur ca nu umbla nu o vor gasi.Dar cel mai si cel mai bine e sa iti faci un blog anonim si sa scrii acolo asa sigur nu te vor gasi parintii.
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

De ce nu iti transformi camera intr-un spatiu intim? Vorbeste despre asta cu parintii si conveniti ca in camera proprie sa-ti faci ordine singura.Astfel,toate lucrurile tale,nu doar jurnalul, vor fi in siguranta.
Daca nu merge, creaza-ti un jurnal online.

| eluboy13 a răspuns:

Rupe foile, numeroteaza-le si ascunde-le intr-o carte, cam asa fac si eu cu biletele de pariurihee hee

| xIdiotlollipopX a răspuns:

Eu una l`am ascuns in dulapul cu haine.
Sub un teanc de haine pe care nu le prea imbrac.
Acum my diary traieste bine.acolo :-)