| daniellllaaaa a întrebat:

Hey! Anul asta merg la liceu si as opta pentru profilul de filologie. Cei care sunteti deja la filo ce ore aveti? Se mai face fizica si matematica?

Răspuns Câştigător
| ITACHImangekyo a răspuns:

Mate,fizica si chimie se fac pana in clasa a 10a. Dintr-a 11a se face o singura ora de stiinte, care le combina pe toate 3.In rest, se face multa romana(intr-a 9 si 10a 4 ore pe saptamana) engleza, istorie, si in general toate orele, doar ca ma putine ore de materii ca mate, si nu faci deloc informatica.E un profil frumos si l-as recomanda mai ales daca nu-ti plac materiile reale.