| わたなべ久美子 a întrebat:

Sunt a 8-a si vreau sa merg la profilul stiinte sociale sau filologie la liceu si stiu ca se face latina si cred ca la filo se da si bac, ideea e ca eu nu am facut deloc anul asta latina pentru ca profa de romana care imi e si diriga face in ora respectiva romana straight face Ce pot face?

5 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

La liceu daca mergi la filologie se ia cu latina de la 0

| わたなべ久美子 explică (pentru marinaa9):

Si la stiinte sociale e la fel? thinking

| marinaa9 a răspuns (pentru わたなべ久美子):

Latina la stiinte sociale nu se face.Deci dai neaparat bac la romana, cum dau toti elevii, apoi dai la alegere la istorie sau geografie apoi dai bac la una din materiile urmatoare : psihologie logica, filozofie sau ecomonie.Din cate stiu cu psihologia se incepe in clasa a 9, cu logica in clasa a 10, cu filozofia in clasa a 11 si cu economia in clasa 12.

| User2 a răspuns:

Nu iti face griji asa fac toti profesorii pregatire pentru evaluare dar cunostinte minime despre pronuntie ai.Incearca sa-i spui ca vrei as mergi la filo si sa te mai invete cate ceva.

| vladutztiby a răspuns:

Nu prea poti face nimica, in general latina se ia de la 0...asa am avut si eu foste colege, si noi am facut romana in loc de latina, dar se descurca, oricum si tu te vei descurca tongue... Funda?