| Notperfect4you a întrebat:

Hey happy.As vrea sa stiu ce parere aveti si voi despre "zineryt", pentru cosuri.Am fost recent la doctor si doctorita mi-a spus in felul urmator :dimineata sa ma scap cu "sebamed- Clear face ", e un sapun iar seara sa ma tamponez cu acest zineryt.Am mai cautat pareri pe net si am vazut ca majoritatea au o parere f buna doar ca toti spuneau ca, ca sa iti treaca trebuie sa te dai de 2 ori pe zi thinking Faza e ca sunt in vacanta si vreau sa imi treaca cat mai repede, nu imi place deloc,mi-e mi-au aparut acum putin timp si speram ca nu o sa am si eu problema lor sad. btw, oricum o sa respect ce-a mai zis doctorita dar as vrea sa vad cat mai multe pareri, poate mai sunt si persoane care au urmat acelasi tratament.Dau funda >big grin

5 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Nu stiu. N-am incercat, dar eu iti recomand altceva. Nu m-am dus la doctor, insa am cumparat odata Eryfluid.
Deci este prea bun. In cateva ore deja cosurile incep sa se micsoreze. E doar un lichid cu care te dai pe fata ( tamponezi). Nu e scump si nu stiu ce m-as face daca nu l-as avea.
Este special pentru acnee sau cosuri, succes si cu celalalt tratament oricum ^^.

| Elvina a răspuns:

Eu m-am dat cu zineryt, dar nu a prea avut efect. Nu aveam decat putine cosuri, dar n-am vazut o mare schimbare. Incearca ce ti-a spus doctorita, poate la tine functioneaza. Bafta!

| Crisy1999 a răspuns:

Da zineryt este foarte bun dar cosurile nu o sa treaca asa de repede in primul rand NU LE STOARCE! pentru ca vor trece si mai greu incearca sa te speri cu apa si malai te cureti bine si iti pui ulei de ricin cam un sfert si restul unei de maslin dupa aceea tii pe fata un prosop care a fost inmuiat in apa calda...cam cat suporta fata de cam asa de cald asta va ajuta ca sa nu iti mai iata in continuare cosuri
Poti incerca si un tratament cu faina de ovaz si procedezi astfel:

Masca cu ou, ovaz si lamaie

Daca ai tenul gras, iti oferim o reteta simpla si usor de preparat.
Se ia un ou proaspat, din care se extrage albusul. Cu un mixer, transforma albusul in spuma. Pe masura ce amesteci, incorporezi treptat o lingurita de lamaie si doua de tarate de ovaz.
Dupa ce ai amestecat uniform, intinzi pe tenul curat masca obtinuta. O lasi sa actoneze 10 minute, apoi o inmoi cu o compresa calduta si o indepartezi cu apa rece.
Foloseste aceasta masca cel putin o data pe saptamana.
Masca de ovaz, galbenele si salvie

O masca eficienta este urmatoarea: ia cate o lingurita de petale de galbenele, salvie si albastrele. Toarna peste amestec apa fierbinte (200 ml). Pune un capac ermetic sau o farfurioara peste vas si lasa la infuzat. Strecoara infuzia obtinuta. O parte din infuzie se amesteca cu doua linguri de faina de ovaz ce se presara treptat.
Masca obtinuta se aplica pe fata, se lasa 15-20 minute. O speli cu infuzia din plante ramasa. Clatesti cu apa rece.masca ovaz acnee
Masca cu ovaz, albus si miere

Doua albusuri nebatute se amesteca bine cu 30 g de miere si o lingura de ulei de migdale. Dupa ce se obtine o pasta omogena, se adauga doua linguri de faina de ovaz. Masca se aplica pe tenul curat si uscat si se lasa 20 de minute. Se indeparteaza cu o compresa calduta si apoi cu apa rece.
Cred ca ai petrecut ceva timp citind dar sper ca a fost de folos.

| Notperfect4you explică (pentru Crisy1999):

Hey.merci de sfaturi doar ca m-am convins eu si cu tratamentele naturale, mergeam pe acelasi principiu, ca mai bine ma dau cu ceva natural si o sa imi treaca.Am facut infuzie de musetel, mama nici nu stialaughing, si mi-au iesit si mai multe ori s-au facut mai vizibile alea care le aveam.
ps. Am 15 ani happy

| andreea12 a răspuns:

Am o intrebarewinking ai folosit zineryt adica ai facut tratamentul a avut efect? te rog raspunde-mi ca sa ma decid daca imi iau si eu sau nu happy. multumesc. Andreea -14 ani