| mary2032 a întrebat:

Hey :*! As vrea sa va intreb, cand mergi la un liceu, exista concursuri de genul : Miss Popularitate,. etc. Vreau sa va intreb, care sunt probele, in ce consta? si cum ar trebui sa venim inbracate? Sau sunt haine ceva in vestiar?laughing. Vreau mai multe detalii big grin. Si scuzati categoria :*

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Eu cand eram in liceu am organizat 4 baluri ale bobocilor. In principiu se ofera locul 1, 2 si 3 si miss popularitate sau miss boboc, miss popularitate si miss eleganta (in loc de 1, 2, 3). La unele din baluri sponsorii au dat hainele fetelor, deci participantele trebuie sa defileze in hainele date de ei. In primii ani de organizare fiecare venea cu ce dorea, daca ai pretentia sa devii Miss Boboc inseamna ca trebuie sa stii sa te imbraci. Prima proba intotdeauna a fost cea de defilare, a doua in general proba de dans, proba surpriza gen declaratie de dragoste pe moment cu anumite cuvinte extrase dintr-un bol sau cantat melodii vechi (gen candy, andre) dupa ce tragi heliu. Juriu acorda note de la 1 la 5 pentru fiecare participant, la sfarsit se aduna si asta e. Intr-un an am avut 4 probe, in alt an am avut 7 probe. La facultate deja e alta treaba, se prezinta tinuta de seara si costum de baie.

| mary2032 explică (pentru valentino52):

Multumesc pentru detalii. kiss

1 răspuns: