| Asaca a întrebat:

HEY! Aseara tata mi- a spart laptop- ul, sa va spun cum s- a intamplat: vorbeam cu el si i- am spus ceva ce nu i- a comvenit mi- a luat laptop- ul si l- a dat de biroul meu pana cand s- a rupt si biroul. Stati ca el ma loveste cu cabluri, imi rupe poze, ma strange de gat pana cand raman fara aer si uneori ma ameninta ca se duce in gradina si ia un bat ca sa ma bata si chiar asta face. Cand vine acasa toata tremur si devin agitata. Voi ce ati face in locul meu?

27 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La prima tentativa de repeta figura, fugi si suni la 112 de la orice telefon, si ceri ajutor! Orice telefon public accepta acest apel gratuit, sau orice telefon mobil, chiar si fara credit! Daca nu poti fugi imediat, il lovesti cu ceva, ca sa scapi, apoi fugi si suni la Politie!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, citi ani ai?

| SkyPilot a răspuns:

Cred ca omul are o problema la cap. Oricat de mult l-ai enerva tu, astfel de comportament cu propria ta fata este de neacceptat.
Mai ai pe altcineva? Poti vorbi cu mama ta despre ceea ce se intampla? De aici ar trebui sa incepi.

| Deaad a răspuns:

As iesi la o bere cu tatal tau.

| NoName0x0 a răspuns:

Daca prostia ar durea, tu te.ai tavali pe jos in agonie!

| NoName0x0 a răspuns:

Si... Maii, tu esti ciudata rau! Mai intai zici ca maica.ta e plecata in Danemarca, apoi ca tot maica.ta nu vrea sa iti duca, cainele la veterinar. Pe aici zici ca ai 13 ani, dar mai demult ziceai ca ai 16. A si taica.tu ti.a spart laptopul fiindca vorbeai cu prietenul tau? Eu cred ca ai niste probleme grave, in primul rand ai o imaginatie cam bogata, care ma face sa cred ca ai inventat povestea cu bataile tatalui tau fiindca sincer, cam exagerezi, ce dracu e bestie? Si le.ai inventat din cauza lipsei de atentie sau de afectiune. Inafara de asta ai si niste grave complexe pentru ca m.ai innebunit de cate ori ai pus intrebarea aia legata de par si esti obsedataaaaaaaaaaa de parerea celor din jur! Vorbeste cu un psiholog ca esti cam dusa!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Tu nu ai altceva mai bun de facut...nu iti dai seama ca fata aasta sufera din cauza violentei in familie, ia punete in locul ei putin, ce ai fi facut?

Răspuns utilizator avertizat
| Asaca explică (pentru FernandoDinPipirig):

Pentru ce mai esti aici daca tu crezi ca eu fac trolling? Te rog frumos sa ma lasi in pace cu problema mea si sa nu te mai dai tu mare destept la intrebarea mea! Multumesc!

| TPUuser199 a răspuns:

Awwww... Imi pare rau pentru tine :( Mama ta stie ce face el?! Daca da, ea accepta? Incearca sa il eviti cumva, sau spune si tu cum spune el. Spune ca el, si fa ca tine!
Cazurile astea imi arata ca trebuie sa imi pretuiesc mai mult parintii!
Ai grija de tine! >:d

| floryn1993 a răspuns:

Tata este moldovean sau oltean, si mai consuma ceva pe zi, prea nervos om, moldoveni sau olteni sunt mai agresivi, sad nu ce sa spun decat ca este ceva dramatic, deja esti si traumatizata...

| Asaca explică (pentru floryn1993):

Tata nu consuma alcool e asa mai nebun din firea lui si tatal lui(bunicul meu) era la fel ca el o batea pe bunica mea.

| 1cristian1990 a răspuns:

Imi pare rau! Dar poate problema vine de la tine pentru ca nu sti sa comunici cu el si il superi prin vorbe! Daca ai vorbi mai frumos cu el si l-ai linisti cand e agresiv poate nu ar face asa ceva! Daca esti minora mai rezista pana la 18 ani daca nu vrei sa il denunti la protectia copilului! Gaeste-ti ceva de lucru si muta-te eventual cu prechea ta!
Incearca sa nu dai apa la moara cand e furios, calmeaza-te!
Vorbeste cu mama ta cum ar trebui sa comunic cu el sau sa iti ia apararea!
Trebuie sa rezisti pana iti faci un viitor si gndeste-te ce viitor in tara aceasta!

| hhhapciuuu a răspuns:

Nu conteaza deloc cati ani ai. suna la politie. ^ ^ REZOLVAT. de ce sa traiesti intr-o mizerie de viata din cauza unui jeg de om?

| Tovarăşiemăligă a răspuns (pentru hhhapciuuu):

Aaaa da? dar tu ai suna la politie?

| hhhapciuuu a răspuns (pentru Tovarăşiemăligă):

Da. exact asta as face. sau la protectia copilului. numai daca as fi o copila mica si speriata probabil as vorbi cu o matusa sau ceva (care probabil n-ar reusi sa faca mai nimic.)

| beautifulpeople a răspuns:

Fugi la o ruda din alt oras

| sjgdhsa a răspuns:

Ai facut ceva groaznic tatal meu nu mi-ar fi facut asta decat daca luam 1 pe linie timp de o luna, lasa-m o femeie insarcinata, sau omoram pe cine. Deci sigur ai facut ceva grav cereti iertare si vorbeste, cu cineva mai mare (mama, fratele, sora, unchiul, matusa, bunica, bunicul).

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat incearca si tu sa te apropi de cineva din familie care sati ia apararea gen mama ta sau incearca pe cat posibil sa eviti discutiile aprinse sau pe teme pe care tatal tau nu le suporta iar in ultima instata e sa-ti cauti un job si sa te muti singura

| TerenteFTW a răspuns:

Cu politia ce faci? Ajungi intr-un orfelinat, incearca sa vorbesti despre asta cu mama ta sau daca nu, cu ceva unchi, matusa, bunici

| AdryFlorea a răspuns:

Deci, cand fratele meu mai mic face o prostie, cum ar fi: ma trage de par fara niciun motiv, eu tip si tata vine speriat si intreaba ce s-a intamplat.
Ii spun ca Raul m-a tras de par fara niciun motiv, tata ii spune:
"Raul sa nu mai faci asta niciodata!"
Si mi-a mai facut asta de douba ori, dar MUULT MAI TARE M-A TRAS, atunci am tipat din toti ranunchi, tata a venit si i-a tras o palma, pentru ca credea ca a facut ceva foarte rau (ceea ce a si facut), si a zis:
"Raul, mie nu imi convine sa-mi bat proprii copii! Nu mai face prostii."
Si a stat suparat cam toata noaptea ca l-a lovit pe Raul.

INTREBARE:
CE TATA NORMAL LA CAP, SI-AR LOVII PROPRII COPII, FARA SA SUFERE?

| AlessandraMiha a răspuns:

Buna...
Vai :O Nu pot sa cred asa ceva...acest om nu se poate numii tata.
Probabil i-ai spus ceva ce nu i-a convenit,si el s-a enervat,desii nu trebuia sa fie atat de violent incat sa te stranga de gat,insa e si vina ta ca poate ai spus ceva gresit,l-ai jignit,i-ai raspuns urat,sau cine stie ce...
Ar trebuii sa vorbesti cu mama ta,cu o alta ruda sa rezolvi... Daca nu,incearca sa te duci la un psiholog(din scoala,mai repede,pentru ca acolo te va ajuta gratis,fara stirea tatalui tau).
Trebuie sa gasesti o modalitate, sa vorbesti cu el sa clarifici problema, sa va impacati, nu stiu...Dar trebuie sa stii ca e ceva foarte grav. Imi pare foarte rau ca nu te pot ajuta mai mult...
Mult succes, sper ca te-am putut ajuta. happy

| Gabriel_Edutzu_1996 a răspuns:

Au au m-ai ranit, intelege aici nu suntem diferiti suntem toti la fel daca erai tu in locul ei, gandeste inainte sa spui

| Andra0101 a răspuns:

Incercati sa discutati si poate va intelege ca tu suferi, iar daca nu te asculta evita-l cand e nervos. Ignora-l atunci cand nu ai cu cine vorbi... Asteapta...si timpul le va rezolva pe toate.

| vladcata a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-ti iei altul si sa ai grija ce ii spui tatalui tau...

| Predowski a răspuns:

M-as arunca pe geam!