| LoneWalker a întrebat:

Hey..azi ies cu iubita la intalnire..pentru prima data. vreau sa ma ajutati cu ceva ...eu cand merg cu ea de la scoala avem niste momente de liniste totala cand nici unul dintre noi nu spune nimic...si este jenant..as dori sa.mi spune.ti despre ce sa vorbesc cu ea in timpul intalnirii.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea s-o intrebi ce-a facut in ziua respectiva, daca i-a mers bine, sa-i povestesti niste faze mai amuzante din ziua ta sau din alte zile pe care le-ai omis iar pe baza lor sa dezvoltati alte subiecte.

| Aylee a răspuns:

Iubita si totusi nu vorbiti? E ciudata chestia asta... oricum, nu ai ce intreba aici ce ai putea vorbi cu ea ca n-ai ce intrebari elocvente s-ar potrivi pentru ea. Gasiti un subiect, cum ar fi sport, ce ii place sa faca in timpul liber si degenerati de la o discutie la alta. Intreab-o ce ii place sa faca in timpul liber, de ce. Ce muzica asculta...

| Drolja a răspuns (pentru Aylee):

Da, ai putea s-o supui unui interogatoriu! Ce idee bună!
Asigură-te că-i bagi o veioză în ochi.

| Aylee a răspuns:

Hai baby, fii serioasa. Hai stam si ne uitam unu la altu timp de 30 de minute. Daca o intreb ce ii place inseamna ca ii bag o veioza in ochi? Dupa ce ai scris esti cam insociabila.

| Drolja a răspuns (pentru Aylee):

Aşa e, la întâlniri preferam să-mi fac partenerul să se simtă bine, decât să îl interoghez ca o mamă nebună după ce îşi prinde fiul câteva minute libere.
E chestie de gusturi şi preferinţe: eu prefer întâlniri reuşite, alţii-cum ai fi tu- preferă o singură intâlnire.

| Aylee a răspuns:

A nu vorbi inseamna a fi o intalnire reusita? Sa fim seriosi, cu adevarat este vorba de gusturi. Dar daca conversez cu o fata nu inseamna ca vreau o singura intalnire. Mai merg momente in care si tacerea este un raspuns, dar nu pe toata perioada intalnirii, e patetic sa mergeti 1 ora prin parc si sa nu scoateti un cuvant.

| Drolja a răspuns (pentru Aylee):

Bag de seamă că nu ştii să citeşti.
Sau poate ştii, dar nu răspunsurile mele.

| Drolja a răspuns:

Nu trebuie să vorbiţi continuu, e o impresie greşită că fiecare timp mort trebuie ocupat cu dialog.

Poţi foarte bine să o strângi în braţe, de mână, să te uiţi în ochii ei, şi chiar să "te retragi" puţin în tine pentru a medita, sau naiba ştie, pentru a-ţi abţine o băşină.
Diferenţa o face confortul pe care relaţia sau prezenţa ei ţi-l oferă. Dacă tu nu poţi fi natural şi relaxat, până şi o întâlnire umplută de subiecte de discuţie, va părea crispată şi încordată.

Nu contează aşa de mult ceea ce o să faceţi voi la întâlnire, ci cum o s-o faceţi şi cât de bine vă veţi simţi.