| catalina_2916 a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine cu un sfat ..paroblema sta cam asa : acum 2 zile am iesit cu un tip pe care il plac mult si din cateva vazusem si el pe mine, de prima data cand ne-am vazut a fost o atractie intre noi..am inceput sa vorbim pe mess, m a invitat la un suc si...am iesit big grin el e genu' de persoana foarte vorbaret,glumet,in schimb eu pana nu cunosc bine o persoana sunt mai... timida,prefer sa ascult,decat sa vorbesc/povestesc (lucru care nu cred ca i-a placut sad ) la finalul intalnirii m-a condus acasa,m a invitat ziua urmatoare la cafea,dar n-a mai dat niciun semn.i-am trimis eu ieri un sms,dar nu-l mai simt asa interesat ca la inceput sad ce sa fac? chiar il plac,si simt ca si el, doar ca am dat gres la intalnire prin faptul ca nu prea am vorbit..cum s-o repar? sad vreau sa mai ies cu el!

Răspuns Câştigător
| Raluuuuuu a răspuns:

Hei. Eu cred ca ar trebui sa inceprti sa tineti legatura din ce in ce mai mult, mai ales pe mess. Incearca sa ii dai ceva de inteles cum ca il placi, dar totusi nu fi prea directa. Si ar trebui sa ii spui si tu cate ceva despre tine si pe mess si daca mai iesiti undeva sa ii spui face to face cate ceva dar mai concret. Daca el te place chiar asa mult te va inteelege. SUCCES!

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna,vorbeste-i sincer! Spune-i ceea ce simti pentru el.Incearca sa-i explici ca esti genul de fata retrasa pana cunosti si sa nu te judece! Spune-i sa-ti ofere o sansa pentru a te cunoaste, sa nu judece dupa coperta.

| NoSmile a răspuns:

Buna!
E normal sa fii asa,la o prima intalnire.
Cum o dai nu e bine,daca vorbesti mult,de ce vorbesti. Daca nu vorbesti,de ce nu vorbesti.
Si mie mi s-a intamplat,sa fiu timida la o prima intalnire,si chiar mi-a spus ''ce timida esti'',dar mi-a dat sansa sa-i dovedesc ca nu sunt asa, cum crede el.
Prima impresie conteaza intotdeauna.
Acum, nu te mai simti vinovata. Poate ca nu din cauza timiditatii a hotarat sa faca lucrul asta. Nu trebuie sa te simti vinovata.
Daca te place, o va face oricum.
Dar se pare ca nu e incantat de tine si decat sa-ti dea sperante desarte, a lasat-o balta.
Nu vrea o relatie cu tine!
Lasa-l! Nu-l cauta!

| catalina_2916 explică:

Nu sunt muta! doar ca daca nu cunosc pe cineva, nu prea stiu ce subiecte sa abordez..asta e felul meu de a fi, dar asta nu inseamna ca sunt muta!oh go on

| Alexandru0007 a răspuns:

Hmm..pai mai vorbeste cu el pe mess, spune-i ca ti-a facut placere ca l-ai ascultat si ca data viitoare o sa fie invers.o sa vorbesti doar tu

| neutrino a răspuns:

Tu doresti sa mai iesi cu el, dar el nu mai vrea. Stop.

| Azµre a răspuns (pentru neutrino):

Like!
Ps: Stupid, își dorea să fie cu el, dar iese și nu vorbește cu el, asta e penibil, normal că băiatul numai vrea nimic când a văzut că e mută...

| Liliana1981 a răspuns:

Greseala ta nu e asa de importanta. Important e ca el nu mai vrea.