| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Sâmbătă merg la o petrecere si vine si băiatul de care imi place. El mi-a dat mai multe semne cum ca i-ar place de mine,dar eu cum sunt mai timidă nu i-am arătat că imi place de el.
De ceva timp el a devenit foarte distant față de mine adică doar ne salutăm si vorbim foarte rar... stiu ca am gresit ca nu i-am arătat la timp ce simt pentru el. Credeti ca ar trebui sa dansez cu alți băieți ca sa vad daca este gelos?
PS:Cum imi dau seama daca inca ma mai place, adică ce sa fac ca sa vad asta? (Excluzînd sa-i spun ca imi place de el)
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Ioanaaaaaaaa33333 a răspuns:

Fii tu..Pentru că el te-a plăcut la început prin felul tău de a fi..Nu îl face gelos cu alții pentru că o să își dea seama.E normal ca s-a îndepărtat având în vedere că tu nu i-ai dat motive să nu o facă..Gen trebuia să îi arăți ce simți pentru că el a interpretat greșit situația și neînțelegînd comportamentul tău a decis să facă asta..Bine,poate fi și un joc de-al lui..Gen să vadă ce faci acum când el nu îți mai arată sentimentele.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca umbli cu alți băieți sau dansezi cu ei, o sa creadă altele după.
Încearcă să nu mai fii timidă. Poate el a crezut că nu are nici o șansă cu tine și te-a lăsat în pace.
Încearcă sa intri în discuție cu el, vezi cum se comportă.

| CaliforniaLA a răspuns:

Dansează cu el, pregateste-te de parca ai merge la propria ta nunta, ai grija sa iesi cel mai mult în evidenta, fa cumva si invita-l la dans discret, sau pur si simplu flirteaza cu el, mai da-i si mesaje, emoji-urile fac minuni in ziua de azi