| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

Hey, baiatului pe care il plac, i-a murit mama cand avea 11 ani (acum are 16).
Imi pare extrem de rau pentru el.Pentru ca il inteleg.Il vad mereu ca de la scoala pleaca la cimitir, si mereu e abatut si suparat.
el ma Stie doar dupa nume si din vedere, am observat ca simte ceva pentru mine.si asta mi-au spus multe persoane.
Imi vine sa plang cand ma gandesc, ca putea sa pateasca si el ceva grav, pentru. ca era in masina cu mama sa.
Parca as fi in pielea lui.Numai cand ma gandesc imi dau lacrimi, si simt un gol imens.straight face
Ce ma preocupa pe mine este ca s-a bagat intr-un anturaj foarte ciudat.Am adresa lui de messenger, dar nu-mi place sa vorbesc cu el pe mess, adica nu ma simt eu bine.
As putea face ceva sa ne imprietenim? Sa il va zambind? ps.il stiu de vreo 3 ani si l-am vazut foarte rar zambind.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Mai, Alexandra, da tu chiar il iubesti pe bune si se pare ca mai esti si sensibila.
Baiatul asta de care ne spui tu, a suferit un eveniment extrem de neplacut de la care a ramas cu sechele psihice.Probabil nu a fost din totdeauna asa, iar faza cu anturajul care zici tu ca ar fi ciudat, nu e bine deloc.
O sa ti se para greu ce te voi sfatui dar nu este o alta cale. Vorbeste cu el, nu e nevoie sa i spui ca l placi, doar vorbeste cu el.Castiga i increderea devenind mai intai o prietena, dar atunci cand vorbesti cu el, nu pomeni despre mama lui, il va afecta.
Dupa ce i ai castigat increderea si prietenia, ai putea sa i d ai sfatul de a iesi din acel anturaj si abia atunci ai putea sa l ajuti sa o uite pe mama sa.
Deci mai intai fii prietena, probabil e tot ce are nevoie acum.Si pe urma vei putea trece peste faza cu prietenia si sa fiti mai mult decat ata.
Fa l sa uite, gasesti tu ceva sa l amuze. Tu nu fi trista de fata cu el, fii binedispusa, sau macar prefate. Daca pe tine te va vedea suparata, daca mai i tine la tine, asta ii va amplifica si lui tristetea.
Multa bafta, si numai bine.

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai poti sa stai mereu langa el, fa in asa fel incat sa se descarce zicandu-ti tie ce are pe suflet si tot asa, iar relatia intre voi poate sa ajunga si la dragoste fara sa ii ceri prietenia sau el tie, acest caz cu mama lui e foarte trist si va trebui sa ai grija de el pentru ca se poate sa fi intrat in depresie si anturajul nu il va ajuta prea mult desi el se refugiaza acolo. Daca se drogeaza e rau de tot, nu il lasa sa ajunga la dorguri si etnobotanice, e foarte periculos, actioneaza repede si pe mess, vb cu el, cerei nr de tel, sau fa-ti o intalnire cu el, la scoala du-te cu el intr-un loc unde sa fiti inguri si spune-i ca il placi si ca vrei sa il ajuti sa nu mai fie asa de trist si ca poate sa isi spuna oful mereu, ca ii vei fi mereu aproape si ca il vei face fericit si tot asa... Mult succes, daca te-am ajutat da-mi si mie o funda acolo ca am nevoie!

| Mike959 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el, vorbeste cu el sa vezi cu ce-l poti ajuta, castiga-i increderea si fi aproape de el! Are nevoie de cineva care sa-l inteleaga si sa-i fie aproape! Succes

| ingerash_1981 a răspuns:

E foarte trist ceea ce ai spus mai sus.
dar cand se duce la cimitir du`te cu el.fii aproape la bine si l greu.
vorbeste cu el fata in fata si fa`l sa realizeze ca nu e bine in ce anturaj s`a bagat.imprieteneste`te cu el prima data si fa`l sa aiba incredere in tine.si fa`l sa mai uite de problemele lui happy. succes

funda?

| Nimeni_8479 a răspuns:

Cred ca daca te-ai imprietenii cu el.si daca tot zici ca te place si il placi, intreaba-l daca vrea sa fi-ti impreuna. Adica tot spui ca il iubesti si te simti prost cand il vezi trist.
Poate o relatie l-ar face mai fericit!

Succes.