| Xtina19bbb a întrebat:

Hey happy
azi a fost ziua mea si ma simt ca naiba. logodnicul meu este plecat din oras asa ca mi-am petrecut toata ziua cu surorile lui si cu mama lui.numai ca ele au uitat de ziua mea! nu mi-a spus nimeni nici macar la multi ani! acum pe seara ...ma sunat o prietena sa imi ureze la multi ani si ele au auzit! m-au felicitat 2, spunandu-mi mirate si una si mama lui sau prefacut ca stiau dar nu mi-au zis ca au vrut sa fie surpriza. apoi dupa vreo ora s-a dus una din ele si mi-a luat un tort si mi-au cantat la multi ani! apoi una din ele mia oferit cadou o bluza pe care o primise fiica ei si nu o voia ( da, ea mi-a spus asta )
ma simt ca dracu' si sunt asa de suparata pe ele pentru ca eu mereu le sun de ziua lor, mereu le iau cadouri ( si nu, nu ma plang de cadou, este vorba ca ma gandesc dinainte; eu ma pregatesc )
si nu stiu daca gresesc sa fiu suparata dar ma simt foarte rau...
voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai dreptate sa fii un pic dezamagita, dar nu e cazul sa exagerezi. Plangi putin si apoi treci peste. E doar o aniversare, nu are multa importanta. Era frumos din partea lor sa-si fi amintit, dar nu e nici un dezastru daca au uitat. Nu merita nici sa suferi prea mult, nici sa le reprosezi.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Intra-devar, usor dezamagitoare situatia ta, insa nu e cazul sa exagerezi. Da, la inceput m as fi simtit si eu la fel, insa este doar o aniversare si se mai intampla. Nu toata lumea e atenta la detalii.

| darrio2007 a răspuns:

Totusi ti-au facut un gest frumos. Mai bine mai tarziu decat niciodata. Poate chiar nu stiau ca e ziua ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| Freya1 a răspuns:

La multi ani!
Poate ai noroc si iti face logodnicul o surpriza diseara.E nasol sa nu stie de ziua ta daca stau cu tine in casa si sa iti faca un cadou la mana a doua dar treci peste de data asta iar cand va fi ziua lor prefate si tu ca uiti si cand iti amintesti cauta in sifonier o bluza ce nu o mai porti sa le-o oferi

| sofisis a răspuns:

Mda, e normal sa fii putin dezamagita. Asta e. Pe de alta parte frumos din partea ta, fiind ziua ta, era sa te fii dus din start tu la ele cu niste prajituri sau ceva de mancare. Adica nici tu nu ai facut lucrurile asa cum se fac. Sau si mai frumos, si asa le puneai in tema, era sa le spui cu o zi inainte ca urmeaza ziua ta si vrei sa le scoti la o cafea sau ceva. Nu e o tragedie ca nu au stiut. Poate chiar nu au stiut. Poate au uitat pur si simplu. Daca relatia dintre voi e ok, n-are rost sa o strici pentru nimicuri.

| Emma30555 a răspuns:

Ai dreptate sa fii un pic supărată, dar dacă în rest se poarta frumos treci peste incident. Au uitat. Mai urata este faza cu bluza, aia chiar este o gafa, i schimb gestul cu tortul a fost frumos Nu mai fii supărată, nu trebuie sa ți pese prea mult. Dar familia ta unde este?

| Xtina19bbb explică (pentru Emma30555):

Eu locuiesc in Grecia, familia mea este in Romania.
aveam de ales intre a sta singura si a sta cu ele
acum imi doresc sa fi stat singura
scuze pentru dramatism dar cjiar ma simt aiurea!

| Emma30555 a răspuns (pentru Xtina19bbb):

Sa stii ca e mai bine ca nu ai stat singura chiar daca s-a intamplat asa, si sa stii ca intotdeauna celor ce le va pasa de noi vor fii familia si prietenii adevarati, restul nu conteaza sunt mai mult straini. Era bine daca iubitul le atragea atentia dar asa a fost sa fie.

| Necunoscut112 a răspuns:

Eu mai uit şi de ziua părinţilor şi ei de a mea, cât despre cadouri... Niciodată nu ne facem unul. Dacă ai fi vrut sa fii sărbătorită, tu ar fi trebuit să te duci la ele cu ceva pregătit şi nici în situaţia aia nu era nevoie ca ele să îţi ia ceva. Da, partea cu bluza aia e un pic aiurea, dar poate s-au gândit că ţie îţi poate plăcea.

| AliTheo18 a răspuns:

Ce cautai la ele cand logodnicul tau era plecat? Oarecum urat din partea lor, inteleg ca mai uita omul, dar totusi s-au scuzat cam urat, asta e parerea mea. Pana la urma nu stai cu ele, daca ma intelegi, ci cu iubitul tau, dar nah...