| Eusuntaici a întrebat:

Deci…Sambata m-a intrebat un baiat daca vrea sa fiu cu el prima oara i-am zis nu pentru ca stiam ca e cu alta fata, iar dupa aceea mi-a zis ca s-a despartit de ea iar eu i-am zis DA. Duminica ne-am intalnit a fost totul ok, chiar m-am simtit foarte bine.Azi a venit prietena lui[care eu nu stiam ca mai e cu ea] si m-a intrebat ce s-a intamplat pentru ca ne-a vazut o prietena de a ei si i-a zis.Azi trebuiau sa se intalneasca si ne-am intalnit toti trei iar el mi-a zis ca din cauza mea sa certat cu ea[cica o iubea.Eu nu cred asta pentru ca odata ce esti cu o fata nu te dai la altele]si pe langa asta m-a tras de par si mi-a dat un picior in fund.Ma simt penibil. Ajuutor!crying Ce sa fac?[Scuze daca sunt cateva greseli dar…]Fuunda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Logic sa te simti penibil! Baiatul ala s-a folosit de tine si tu n-aveai de unde sa stii! Tine-te cat mai departe de el,indiferent ce ti-ar spune de acum incolo si sa ai mai multa grija, chiar daca nu ai nici o vina.El, probabil a vrut sa-i demonstreze prietenei lui ca poate sa-si gaseasca alta sau poate a vrut sa o faca geloasa.Motivul nu are nici o importanta aici.Important e ca s-a folosit de tine si te-a si umilit, ceea ce este cumplit.Gaseste un mod sa te linistesti, intr-o buna zi va fi pedepsit intreit pentru ce a facut.Si,orice te intreaba oricine,stii,binevoitorii, falsii prieteni, refuza sa discuti pe aceasta tema.Cred ca ai o prietena buna,una,cu care sa stai de vorba sa te mai linistesti si tu! Si,pentru tine,baiatul ala NU EXISTA, nu uita! Eventual, cauta repede altul! Bafta! Tare mult ma infurie ce ai patit!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Parerea mea este ca te-ai avantat prea repede cu 'DA'-ul acela. In primul rand, chiar daca era pe bune, eu daca as fi fata as sta pe ganduri cand ar veni vorba sa ma intalnesc cu unul care s-a despartit de (zile, ore?). Adica persoana aceea nu poate fi decat fie labil fie excroc sentimental. Si daca nu s-a despartit si numai te-a mintit, vezi bine ce patesti.
Parerea mea, daca ti la fata aceea care este cu el acum, sa cauti sa i-o intorci lui, cumva sa-l faci sa-si dea 'natura' in vileag. Asta daca ea nu si-a dat seama pana acum ce 'hram' poarta. Daca ti-e indiferent, atunci trage invatamintele de folos din intamplarea asta si fi mai cu bagare de seama alta data.

| Zenithf a răspuns:

Fir-ar sa fie, mai greseste omu' cand se grabeste: excroc = escroc. laughing

| Jack a răspuns:

Puiucu happy eu ce sa fac daca din lipsa d eexperienta musti asa repede orice iti spune un baiat happy! Daca el voia sa obtina ceva de la tine, atunci cand tu i-ai pus o piedica prin faptul ca l-ai refuzat pentru ca are prietena normal ca s spus ca "el nu are whistling " si cand v-ati int toti 3 ce era sa zica el? Uite iubi laughing am iesit cu fata asta la un suc si am vrut sa o combin fara sa stii? dar cu toate asta eu nu o mai vreau tu esti mai buna? NORMAL ca nu happy!
A incercat si el sa se scoata cum a putut happy Cam prost si el da mna happy la toti ni greu!
Bucurate de experienta primita pentru ca din greseli inveti happy asa o sa stii pe viitor ca nu e bine sa te arunci asa de repede in plasahappy!
Ce sa faci? Nimic happy! Daca vrei sa te scoti ii spui fetei ca daca ii asa de buna dc iubitul ei a vrut sa o insele cu tine?happy

| zapacita21 a răspuns:

Dupa parerea mea este ca te-a folosit... nu il mai baga in seama si incearca sa uiti totul. si stai linistita ca o sa se intoarca roata si o sa sufere si el asa cum suferi tu acum.baieti mai sunt, si inca cati happy bafta multa si orice decizie ai lua gandeste-te mai intai la tine sa-ti fie tie bine.

| Eusuntaici explică:

Va multumesc! Mi-ati fost de ajutorkiss

| mmm_1682 a răspuns:

Pai in primul rand ti-a spus ca s-a despartit de fosta lui si in al doilea rand el tea intrebet daca vrei sa fiti impreuna te sfatuiesc sa-i spui in fata ce simti si sa pleci cu demnitatea recastigata chiar daca el nu poate suporta ideea ca nu-ti mai pasa de el.fi curajoasa bafta!big grin